jít naiDNES.cz

Dvě rozloučení, dvě pohřební auta: Na Hrad rakev s Gottem přivezl luxusnější mercedes. Proč?

Ostatky Karla Gotta v pátek i sobotu přivezla dvě různá pohřební auta. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt, Ladislav Křivan, Ivan Kahún

Na Žofín jeho ostatky přivezl pohřební vůz značky Mercedes, tedy značky, kterou Karel Gott tolik miloval. Ovšem šlo evidentně o mimořádně starý model. A to se dost možná právě šéfům vyhlášené automobilky nelíbilo. Do katedrály svatého Víta tak Mistrovo tělo přivezl zbrusu nový a nablýskaný pohřební vůz!

K poměrně zásadní změně došlo během dvou dnů, po které se Česko loučí s Karlem Gottem. Na dvě různá rozloučení jeho ostatky přivezla dvě různá pohřební auta.

V pátek brzy ráno, tedy na Žofín, kde se pak Mistrovi klaněla veřejnost, to byl pohřební speciál značky Mercedes společnosti Pegas. Šlo o viditelně staré stříbrné auto.

Na Žofín byla přivezena rakev s ostatky Karla Gotta. Pohřební vůz dorazil v...

Na Žofín Gottovo tělo přivezl starý pohřební vůz.

Dnes, tedy do katedrály svatého Víta, to byl opět pohřební vůz značky Mercedes, také společnosti Pegas. Jenže tentokrát už šlo o luxusní nový model v černé barvě!

V katedrále Svatého Víta probíhá zádušní mše za Karla Gotta.

Takový vůz přivezl ostatky Karla Gotta na Hrad.

Proč k takové situaci došlo? Dost možná proto, že Karel Gott byl vyhlášeným milovníkem mercedesů.

Luxusní vozy této elegantní značky si kupoval pravidelně. 

Mistr Karel Gott byl milovníkem bouráků. Na silnicích se mu ale zrovna moc...

Mistr Karel Gott byl milovníkem mercedesů.

A tak se šéfům společnosti dost možná nelíbilo, že by jejich nejslavnějšího českého příznivce měl na poslední cestu vézt zastaralý, nepříliš hezky vyhlížející model.

Ostatně už Václava Havla, taktéž velkého nadšence do mercedesů, na poslední cestě vyprovázel o mnoho luxusnější pohřební vůz této značky, než byl ten, co na Žofín přivezl ostatky Karla Gotta. A to bylo už v roce 2011.

Nakonec se ale ukázalo, že ono starší stříbrné pohřební vozidlo pro rakev s Karlem Gottem přijelo znovu, zřejmě aby ji odvezlo do motolského krematoria. Je tak možné, že Gott měl nové auto vypravené speciálně pro přívoz do katedrály.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat