Černá kaňka na Gottově bankovce: Veksláci ji prodávají za padesát tisíc!

Měla to být událost pro zaryté fanoušky a sběratele. Také symbolická pocta Karlu Gottovi k jeho 80. narozeninám. Šlo o limitovanou edici bankovek v počtu pěti tisíc kusů, o něž se strhl enormní zájem, který skončil strkanicí fanoušků, zásahem policie a nekalým kšeftařením.

Hudební vydavatelství Supraphon v neděli, v den Gottových narozenin, otevřelo své prostory na Jungmannově náměstí. Kolem sedmé hodiny ráno fronta čítala na osm set lidí. Další lidé přicházeli a brzy se strhl boj o místa. Lidé na sebe pokřikovali, hádali se s ochrankou. Konflikty se stupňovaly a na místo musela dorazit policie.

Lidé tam čekali už od soboty, aby se na ně dostalo, protože limitovaná edice měla jen pět tisíc kusů. Jenže plno lidí bylo nakonec zklamaných, protože se po čtyřech hodinách ohlásil konec akce, bylo prý vyprodáno, s čímž se fanoušci nedokázali smířit. 

Dokonce se mezi nimi začali objevovat spekulanti, kteří hned začali prodávat bankovku za pár tisíc korun, když si ji zájemce koupí přímo na místě. 

Pak začali obviňovat zaměstnance Supraphonu, že si bankovky určitě někam ulili a pak je přeprodávají na internetu, kde se lidé nestydí je prodávat i za padesát tisíc korun!

Na internetu se bankovka prodávala za deseti tisíce.

Na internetu se bankovka prodávala za deseti tisíce.

„Všech pět tisíc lístků se prodalo, nikdo si nic neschovával. Každý si mohl koupit dva kousky a takto to také bylo. Vše se prodalo,“ řekl Expresu zástupce hudebního vydavatelství Michal Máka.

Co na to sám Karel, který z celé situace bude pravděpodobně zkroušený? Management kolem slavíka mlčí a na položené otázky neodpověděl. Pouze do redakce Expresu poslal tiskovou zprávu z agentury, která zajišťovala výtisk suvenýrů s podobiznou Karla Gotta, to na náš na dotaz, jestli se budou bankovky ještě dotiskovat. 

Na internetu se bankovka prodávala za deseti tisíce.

Na internetu se bankovka prodávala za desetitisíce.

„Vzhledem na smluvní dohodě konceptu Euro Souvenir je naše společnost vázaná podmínkami v licenci stanovenými, které musíme při každém vydání dodržovat a na základě kterých byl realizován náklad ve výši pěti tisíc kusů – a ten je aktuálně vyprodaný,“ napsal výkonný ředitel firmy, která zajistila výtisk bankovek, Vladislav Klajban.

Ten i dodal, že byli zavázáni podmínkám, aby se suvenýr neprodával on-line, ale jen v dohodnutém prostoru. „Osobní prodej takto silných motivů umocňuje jejich hodnotu a celkový zájem o jejich získání,“ dodal. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat