jít naiDNES.cz

Uhni, máš tlustý sklo, říkali mi Němci, aby si mohli vyfotit Gotta, prozradil Šíp

Byl jedním z dvorních textařů Karla Gotta, napsal pro něj třeba hity Když muž se ženou snídá nebo Krev toulavá ze seriálu Cirkus Humberto. Generace se je oblíbily hlavně proto, že jejich autor ctil melodii a neexhiboval autorským egem. Karel Šíp (74) zavzpomínal na chvíle, kdy si uvědomil, jak moc je Karel Gott (†80) slavný, zdaleka ne jen v Česku a na Slovensku.

Když se měl zamyslet nad vztahem ke Karlu Gottovi, na chvíli se odmlčel. „Asi bych neuměl definovat slovo přátelství. Jak se projevuje, čím se stvrzuje, nevím. Ale s Karlem jsem zažil zvláštní věc. Ještě jsem ji nikdy nevyprávěl, ale myslím, že do téhle kategorie patří,“ svěřil se před časem pro časopis Reflex Karel Šíp.

„Někdy v osmdesátých letech jsem byl poprvé v životě v západním Německu, v Mnichově na mistrovství světa v hokeji. Zároveň se blížily narozeniny mojí manželky, která milovala šmuky, šperky,“ zavzpomínal známý bavič a moderátor, který aktuálně září se svou talk show Všechnopárty.

„Zeptal jsem se tehdy Karla, jestli by mi v Mnichově nedoporučil nějaký obchod. Karel koukl do diáře a že prý zrovna v tom Mnichově bude. A že takovou věc nemůžu kupovat sám, když se v tom nevyznám a k tomu mluvím špatně německy. Že tam radši půjde se mnou,“ usmíval se při vyprávění Šíp s tím, že se na nákup opravdu vyrazilo.

A pak se začaly dít věci!

„Dali jsme si sraz v centru u nějakého obchoďáku, Karel šel se mnou k pultu a začal to domlouvat s prodavačkou. Žasl jsem, jak to celé vzal vážně, důkladně; byli jsme tam snad hodinu. Najednou jsem zaregistroval, jak se kolem nás začínají houfovat lidi. Strkají do sebe: Je to on? Není to on? Začali si ho fotit, mně ukazovali, ať uhnu, že jim Mistra cloním,“ nechal se slyšet moderátor.

„Už ani nevím, jestli jsme tam nakonec něco koupili, nebo ne. Ale naplno jsem si uvědomil, jak je Karel v Německu populární. Hvězda. Megahvězda,“ řekl Šíp s odstupem času v rozhovoru pro Reflex, který tuto vzpomínku publikoval poprvé až nyní. Do té doby moderátorovi nepřišlo, že se přátelí s někým tak slavným.

„To poznáte až tam, když to vidíte na vlastní oči. Spolupráce s ním jsem si od té doby cenil mnohem víc. I když jsem mu to nikdy neřekl,“ uzavřel Šíp svou emotivní zpověď.

Ostatně i ona dokládá nesporný fakt, že Karel Gott byl opravdovou celebritou, že jeho sláva nesahala jen z Čierné nad Tisou po Aš a zahrnovala nejen země bývalého východního bloku, ale i Západ.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela
EXPRES

jít naiDNES.cz