Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Co bude s vilou na Bertramce? Davy turistů, rodinná idylka, nebo azyl pro Dominiku?

  Co bude s vilou Karla Gotta na pražské Bertramce? | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

  Z domu Karla Gotta (†80) na pražské Bertramce, který už je nějaký čas přepsaný na jeho ženu Ivanu, se stalo (mezi)národní poutní místo. To z něj nedělá zrovna klidné místo k životu ani pro vdovu a její dcery, ani pro sousedy. Dá se předpokládat, že se situace pomalu zklidní, pietní místo úplně nezmizí, stejně jako fanoušci, kteří tam budou nosit svíčky a upomínkové předměty. Co vilku nad Prahou čeká? Bude dál spojená se slavným zpěvákem?

  1.Poutní místo

  Zatím vše nasvědčuje tomu, že z vily Karla Gotta (†80) na Bertramce, respektive z jejího okolí, bude neoficiální poutní místo. Situaci umocňuje i fakt, že i po odklizení svíček a upomínkových předmětů Technickou správou komunikací v součinnosti se strážníky lidé na místo opět nosí svíčky, obrázky i plyšové mazlíčky. 

  Navíc se blíží Dušičky, tedy památka zesnulých, kdy lidé navštěvují hřbitovy a vzpomínají na své blízké, je tedy více než jasné, že na Bertramce opět nebude klid, možná až do konce roku. Adventní rozjímání před Vánocemi je pro zapalování svíček za Mistra „jako stvořené“.

  Pokud se tam vdova po zpěvákovi vrátí, možná si raději ještě nějaký ten pátek počká...

  2.Muzeum

  V úvahu připadá i situace, pokud by se vdova Ivana Gottová s dcerami z vily odstěhovaly, že by v místě vzniklo Muzeum Karla Gotta se vším všudy. Když Gott žil, nikdo pořádně netušil a nedokázal si představit, jaké popularitě se Mistr vlastně těší. 

  Nyní je jasné, že by se Gottův svatostánek jistě uživil, protože zpěvák byl miláčkem národa a jeho fanoušci nejsou líní si na kopec vyšlápnout. To, že je stranou obvyklých turistických tras, by ve finále tolik nevadilo.

  Před Gottovou vilou na Bertramce lidé neustále pokládají svíčky a květiny.

  Před Gottovou vilou na Bertramce lidé neustále pokládají svíčky a květiny.

  3.Změní majitele

  I když by jí to možná někteří z fanoušků mohli mít za zlé, mohla by se Gottová rozhodnout vilku prodat. Bydlet v ní samozřejmě s dcerami může, před nedávnem prošla zdařilou rekonstrukcí, na druhou stranu tu ještě dlouho nebude mít soukromí a bude se muset připravit na zvědavé pohledy a Mistrovy fanoušky, kteří tam stále nosí svíčky a další předměty.

  To vám na náladě úplně nepřidá, nehledě na fakt, že sousedé slavného zpěváka se taky chtějí dostat k autu nebo vratům od garáže...

  Nabízí se i možnost, že se Ivana sice odstěhuje, nemovitost si ale ponechá, ať už pro sebe, nebo pro dcery Charlottu a Nelly.

  4.A zase ta Dominika...

  Jako velmi nepravděpodobný se jeví scénář, který by si přál manžel Dominiky Gottové Timo Tolkki. Finský hudebník pro TN.cz promluvil o tom, že by jeho žena měla místo 100 tisíc eur dostat v rámci dědictví mnohem víc a že by byla ve finále spokojená, kdyby jí připadla právě vilka na Bertramce.

  Nejstarší dcera Gotta nicméně popřela, že by si na pohádkové dědictví brousila zuby.

  „Rozhodně žádnou žalobu nechystám, počkám na klasické dědické řízení. To, co dělá můj manžel, je jedním z důvodů vrcholící manželské krize,“ řekla Blesku Dominika Gottová s tím, že její manžel má finanční problémy a ona je teď jediná, kdo přispívá na domácnost. Spíše než Bertramku tak aktuálně řeší případný rozvod.

  „Víme o tom jen z médií, proto je v tuto chvíli bezpředmětné cokoliv komentovat,“ uvedla mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová.

  Fotogalerie

  Premium

  Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

  Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

  Premium

  Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

  Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz