jít naiDNES.cz

U Gottovy vily hořelo: V noci najeli na Bertramku policisté a hasiči, celou ulici zatarasili

Na Bertramce proběhl úklid pietního místa za Karla Gotta. Zároveň začal opodál hořet strom. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Vyklízení slepé ulice Na Bertramce, kde stojí vila zesnulého Karla Gotta, provázely nezvyklé noční manévry. Pracovníci Pražských služeb začali s úklidem smutečních svíček, kytek a dojemných vzkazů. Na celý průběh dohlížely desítky strážníků (dokonce i se psy), kteří zahradili celou ulici. Pak se přihodilo něco zcela neočekávaného.

Prostor před vilou zesnulého Karla Gotta se sice měl začít vyklízet již v pondělí ráno, na přání rodiny se ale všechny úklidové práce pozastavily. 

A když mluvčí rodiny Aneta Stolzová ve večerních hodinách informovala, že si rodina přeje některé vzkazy, upomínkové předměty a svíčky uchovat, zdálo se, že se místo v blízké budoucnosti vyklízet nebude. 

O několik hodin později bylo ale vše jinak.

Krátce před půlnocí přijelo k vile Karla Gotta větší množství pražských strážníků a policistů, kteří nejenže uzavřeli příjezdovou cestu do ulice Nad Bertramkou, ale i pěšinu, která vede k vile od ulice Na Věnečku.

Uzavřením ulice to neskončilo. Pryč musel každý, kdo se v ní nacházel. Na místě byli i policisté s psovody, kteří obcházeli okolní ulice. Do akce bylo zapojeno tolik strážců zákona, že pouze příjezdovou cestu hlídalo devět strážníků.

Kdo by si myslel, že toto bezpečnostní opatření bylo kvůli rodině Karla Gotta, která na místě vybírala ty nejdojemnější vzkazy, pletl by se. Podle informací Expresu byl na místě za rodinu pouze Gottův řidič. 

Po chvilce na místo přijely vozy Pražských služeb, aby se za zvuků tříštícího skla začala ulice vyklízet od svíček.

Na místo museli přijet dokonce i hasiči. Na přilehlém pozemku totiž začal, možná na znamení, hořet strom, který vzplál od odpadu ze stavby.

Úklid pietního místa zabral zaměstnancům Pražských služeb celou noc. Otázkou je, proč na celou akci dohlíželo takové množství strážníků, kteří byli podle informací Expresu z několika pražských obvodů.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat