jít naiDNES.cz

Je to děsivé probuzení, říká o Gottově nemoci jeho bývalý dlouholetý tajemník

Děsivé probuzení pro blízké Karla Gotta. O nemoci svého přítele neměl Jan Adam tušení. | foto: Koláž Expresu

Karel Gott (80) přiznal akutní leukémii a překvapil tím nejen své fanoušky, ale i blízké přátele. Ani ti totiž o jeho nemoci neměli ponětí a Mistrův blízký přítel Jan Adam, který po jeho boku stál dlouhých třicet let, mluví o děsivém probuzení.

Karel Gott dnes ráno přiznal, že se mu vrátila rakovina, tentokrát v mnohem agresivnější formě akutní leukémie.

„Nechtěl jsem vás zatěžovat svými problémy, nejsem ten, který by o svém soukromí, zvláště zdraví, veřejně sám mluvil a nechával se tak litovat. Se svou nemocí jsem se chtěl díky špičkovému týmu prof. Trněného vypořádat sám, po boku své manželky a mých nejbližších,“ vysvětlil na začátku svého vyjádření zpěvák, který připomněl, že před čtyřmi lety kvůli agresivnímu nádoru podstoupil velmi intenzivní léčbu, jež byla úspěšná.

„Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav,“ překvapil Gott své fanoušky.

Nejen ty, ale i mnohé ze svých blízkých přátel, kteří o jeho špatném zdravotním stavu neměli tušení.

„Tak to je tedy děsivé probuzení! Totální šok! Už dlouho se něco proslýchalo a já tomu nechtěl věřit. Teď je to černé na bílém. Karle, myslím na tebe a moc. A držím palce. Vždycky jsi byl, jsi a budeš absolutní vítěz. Věřím, že opět vyhraješ! Vím to! Na věky věků tě mám pod kůží a na tom nikdo a nic nezmění!“ vyznal se Jan Adam, bývalý Gottův tajemník, jenž pro něj třicet let pracoval a který mu – stejně jako mnozí další Gottovi přátelé – přeje brzké uzdravení.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře