Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Místo piety nenávistná atmosféra: Na Jolandině pohřbu padaly nadávky i výhrůžky násilím

  Lidé si ji pro prazvláštní věštecký výstup v televizi zamilovali, stala se celebritou. Rodina kartářky Jolandy ovšem pro zájem veřejnosti během čtvrtečního pohřbu pochopení neměla, děčínský hřbitov tak namísto pietního místa připomínal spíše bojovou zónu. Padala ta nejsprostší slova, zasahovaly různé bezpečnostní složky a skupina pozůstalých v čele s Jolandiným synem si dokonce chtěla na novináře počkat.

  Když má pohřeb veřejně známá osoba, jsou na místě pochopitelně i novináři, kteří veřejnost o průběhu informují. Jenže to během posledního rozloučení se slavnou kartářkou Jolandou rodina a známí nehodlali tolerovat.

  Bohužel tak její pohřeb citelně ztratil na úrovni. A to si žena, kterou zná snad každý Čech, rozhodně nezasloužila.

  Už příchody prvních hostů na hřbitov na děčínských Folknářích provázely nadávky, a dokonce i výhrůžky násilím. Samotný správce hřbitova pak novináře poprosil, aby na hřbitov nevstupovali, ale jde přitom o veřejné prostranství, kdy rodina měla pro sebe vyhrazenou pouze obřadní síň.

  Jakmile se někdo pokusil do areálu vstoupit, byl oheň na střeše. Situaci museli krotit příslušníci městské policie, ale také antikonfliktní tým ve žlutých vestách, což byli občané romského původu, kteří byli zřejmě nasazeni proto, aby se snažili dosáhnout vzájemné domluvy.

  Poslední rozloučení s věštkyní Jolandou.

  Poslední rozloučení s věštkyní Jolandou

  K tomu všemu byli na místě přítomni ještě pracovníci bezpečnostní služby, na místě se tak v jednu chvíli nacházely různé bezpečnostní složky. Zdá se proto, že město s případnými problémy počítalo.

  „Rodina si nepřeje, abyste uvnitř natáčeli nebo fotili. Do obřadní síně nemůžete, na hřbitov ano, to je veřejné prostranství. Ale i když bychom vám pak samozřejmě v případě potřeby pomohli, vřele vám to nedoporučujeme,“ řekl novinářům jeden z policistů.

  Poslední rozloučení s věštkyní Jolandou.

  Poslední rozloučení s věštkyní Jolandou

  Přesto se nakonec novináři alespoň do poloviny veřejného prostranství dostali. Ačkoliv se jim v tom antikonfliktní tým snažil zabránit, nakonec se podařilo najít kompromis v podobě zhruba poloviny cesty mezi vstupní branou hřbitova a obřadní síní.

  „Maximálně sem, dál už nechoďte. Já tu pak nechci řešit nějaké problémy, celý hřbitov nezabezpečíme. Jde tu o vaši bezpečnost,“ řekl policista.

  Následně pak zbytek obřadu proběhl v rámci možností poklidně. Ale když obřad skončil a smuteční hosté začali síň opouštět, opět došlo na dosti nevybíravé výkřiky o „kur*ách“ a další nadávky.

  Napětí pak ještě vzrostlo se samotným koncem pohřbu, když se začali příbuzní a známí věštkyně trousit ze hřbitova, ale někteří byli milí, rádi odpověděli na otázky, a dokonce i kapela zopakovala pro kamery a novináře skladbu, jež Jolandu vyprovodila na poslední cestu.

  Poslední rozloučení s věštkyní Jolandou.

  Poslední rozloučení s věštkyní Jolandou

  Úplně na závěr odcházel Jolandin syn v obklopení nejbližších, a byť to byl právě on, kdo v předchozích dnech do médií popsal detaily o smrti své maminky, najednou mu přítomnost médií vadila, a to dokonce tak, že některým z nich začal vyhrožovat a také se snažil komukoliv zabránit, aby se k hrobu dostal. V jednu chvíli byla situace opravdu vyhrocená.

  Přesto nakonec podivně nepřátelská atmosféra na pohřbu věštkyně Jolandy ve větší než slovní konflikt nepřerostla. Což by ona sama určitě ocenila.

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz