jít naiDNES.cz

Po těžké nemoci zemřel Jiří Pomeje

Rodina a přátelé Jiřího Pomejeho doufali v zázrak, ten se ale bohužel nedostavil. Producent a herec dnes zemřel. Ve svých čtyřiapadesáti letech podlehl zhoubnému nádoru.

Když mu lékaři počátkem roku 2017 diagnostikovali rakovinu hrtanu, Jiří Pomeje ihned nastoupil léčbu. Po dobu sedmi týdnů podstupoval ozařování, které ale nepřineslo kýžený výsledek. I proto se na konci téhož roku Jiří rozhodl pro alternativní léčbu. Rakovinu se pokusil zahubit hladovkou.

Ačkoliv to zprvu vypadalo, že se mu jeho pokus podařil, když předloni o Štědrém dni slavnostně oznámil, že testy vypadají slibně, dva dny nato byl se zápalem plic hospitalizován a v nemocnici mu lékaři oznámili, že buď mu budou muset vyříznout hlasivky a voperovat takzvaného slavíka, nebo zemře.

Přestože tuto variantu od první chvíle odmítal, Pomeje se nakonec rozhodl pro náročnou onkologickou operaci, která mu měla sice vzít hlas, zato zachránit život.

S operací souhlasil, na následnou léčbu se ale bohužel vykašlal. Po propuštění z nemocnice mu sice manželka Andrea dala nůž na krk, že buď se vzdá démonu alkoholu, nebo se s ním rozvede, Pomeje ale na její varování nebral ohled a pokračoval v alkoholových dýcháncích se svými břevnovskými kumpány.

Nezačal na sobě pracovat ani poté, co jej manželka Andrea vyhodila ze společné domácnosti a požádala o rozvod. V posledních měsících života Jiří Pomeje chřadl před očima a i jeho nejbližší kamarád Pavel Pásek nad ním téměř zlomil hůl.

Během banální kontroly kyčlí, na jejichž bolest si Pomeje dlouhé týdny stěžoval, se ukázalo, že problém je závažnější. Rakovina se mu vrátila v plné míře a zasáhla kosti. Ačkoliv ihned nastoupil léčbu, lékaři vyřkli krutý ortel, a sice že další léčba je zbytečná.

Jiří Pomeje byl počátkem ledna převezen do specializované Nemocnice Na Pleši, kde se mu dostalo veškerého komfortu.

Tragická událost je o to žalostnější, že se Jiří nestihl usmířit s matkou své dcerky Aničky Andreou, která mu splnila životní sen o vlastním potomkovi. Po dítěti toužil už v manželství s herečkou Michaelou Kuklovou, jeho sen však zničil finanční bankrot.

V roce 2002 natočil film Andělská tvář, který ho jako producenta dostal do mnohamilionových dluhů. S těmi bojoval až do smrti.

Léčbu s Jiřím Pomejem prožívaly tisíce lidí od začátku do konce a všichni věřili, že se zotaví. Nestalo se. Zemřel 26. února. Jeho smrt nám potvrdil Jiřího kamarád Pavel Pásek.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:33 26. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  126
 • Cože
  25
 • Trapas
  21
 • Super
  18
 • Sladký
  14
 • Haha
  12
Komentáře