Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Vysněný dům za miliony! Jiří Hudler si staví vilu v rajonu doktora Martina

  Filmový Protějov bude mít novou hvězdu. | foto: expres

  Bývalý elitní hokejista Jiří Hudler (35), který roky zářil v zaoceánské NHL, si vedle bytu na pražských Vinohradech pořídil i dům na Valašsku. Ten však nechal strhnout a podle Rytmu života na jeho místě nyní staví luxusní vilu.

  Své hnízdečko si staví Jiří Hudler v podhůří Moravskoslezských Beskyd, přímo ve Velkých Karlovicích na dohled od Vsetínské Bečvy.

  Zvolil si atraktivní kraj, Velké Karlovice jsou vyhledávaným cílem nejen mezi turisty, kteří sem jezdí obdivovat přírodní krásy starého Valašska, ale i mezi známými osobnostmi. Vedle Jiřího Hudlera si ve zdejší oblasti pořídili nemovitosti i hokejista Vladimír Vůjtek či legendární pěvecké duo Hana a Petr Ulrychovi.

  Není se co divit, jedna z největších obcí v České republice je napěchována kulturními památkami, ať už jde o unikátní dřevěný, více než dvě stě let starý kostel Panny Marie Sněžné, nebo Karlovské fojtství, které je dokonce národní kulturní památkou. Kouzlu Velkých Karlovic propadli i filmaři, Česká televize tam natočila dva populární seriály: Doktor Martin a Strážmistr Topinka.

  Díky nim se opět oživilo povědomí o Velkých Karlovicích (v seriálech městečko Protějov) a lidé se například ve zdejším informačním centru marně ptají po tematických pohledech spojených se seriály. To mají ale smůlu, neboť veřejnoprávní moloch České televize se k ničemu takovému nerozhoupal.

  Z Velkých Karlovic se stává luxusní Beverly Hills

  Novodobí, nejen ostravští zbohatlíci, ale i bohatí Pražáci si pořizují ve Velkých Karlovicích a okolí nemovitosti jako na běžícím páse, a to mnohdy za desítky milionů, čímž výrazně ovlivňují ceny na tamním trhu realit.

  Z Velkých Karlovic se tak pomalu, ale jistě stává luxusní Beverly Hills, kde kvůli nákupní horečce mezi milionáři stoupají ceny nemovitostí raketovým tempem.

  „Příchod zbohatlíků dost ruinuje ceny domů i pozemků, které se pak stávají pro místní nedostupné. Když si chce například mladá rodina koupit pozemek a postavit dům, dostávají se úplně mimo své finanční možnosti. Levnější je odstěhovat se do Ostravy a tam si třeba koupit byt v paneláku,“ zní unisono z karlovických hospod, kde místní mudrují nad příchodem elit, tedy nejen populárních osobností, ale i ředitelů a majitelů velkých firem nebo senátora a miliardáře Iva Valenty, který nemovitosti v beskydské obci přímo skupuje.

  Ve Velkých Karlovicích mu tak už patří nejen luxusní grandhotel Tatra, ale i desítky pozemků a nemovitostí.

  Pozemek i s původními stavbami zakoupil Jiří Hudler podle informací Rytmu života v srpnu roku 2015, a to z dnešního pohledu za doslova legračních 2,7 milionu korun. Pozemky i ostatní nemovitosti se přitom ve zdejší lokalitě prodávají jen zřídka, a proto bývá jejich cena za metr čtvereční vyšší, než by člověk čekal.

  Multimilionáři Hudlerovi se tak podařil nákup snů, neboť za částku odpovídající zhruba jeho měsíčnímu příjmu (v roce 2016 měl kontrakt s platem dva miliony dolarů ročně) koupil lukrativní parcelu, na níž mohl zbořit všechno, co přišlo jeho snu o bydlení do cesty, a postavit si zbrusu nové hnízdečko.

  S původními stavbami, které na pozemcích stály, se nový pán rozloučil ještě na sklonku roku 2016. Zatímco na snímcích z roku 2011 jsou ještě vidět původní stavení, v roce 2017 byly na místě už jen ruiny.

  Letos je zřetelně vidět, že je již dokončena hrubá stavba a může se finišovat s dokončovacími úpravami. I při zběžném pohledu je patrné, že je značně nákladná a rozhodně nestála pár korun. Nešetřilo se na architektonickém návrhu, tím méně pak na materiálu.

  Dům Jiřího Hudlera

  Podle aktuálního vydání časopisu Rytmus života je devízou nového Hudlerova bydlení nerušené soukromí, i když dům stojí přímo u silnice vedoucí k hotelu Horal a ke slovenské státní hranici. Už nyní je jasné, že to byl jeden z hlavních požadavků při projektování i stavbě. Mohutný cihlový plot se táhne podél celé délky domu a odděluje rušnou silnici od rozlehlého pozemku, na němž dům stojí.

  K přírodě čelem, k silnici zády

  Vedle samotné hlavní budovy a srubu, který by se dal nazvat domem pro hosty a vypadá jako klasická dřevěnice reflektující folklorní zvyklosti zdejšího kraje, je nedaleko hlavní budovy i menší domek. Ten by stačil leckteré mladé rodině k bydlení, ale podle dvou mohutných vrat je zřejmé, že zde bude místo ne pro jedno, ale minimálně pro dvě pořádná fára.

  Na pozemek se bude samozřejmě sjíždět skrze dálkově ovládaná vrata v plotu. Ten má tu výhodu, že pozemek odděluje přímo od hlavní silnice, a tak se místní pán moc nenadře s odklízením sněhu. A že ho tu v zimě bývá!

  Místní nezřídka hovoří o kalamitních stavech v řádech metrů! Před záplavami sněhu ochrání hlavní budovu i plechová střecha s poměrně kolmým zkosením, na níž se moc sněhových vloček neudrží.

  Dům Jiřího Hudlera

  V těchto okamžicích toho ze stavby moc vidět není, celá hlavní budova je orientována směrem k Vsetínské Bečvě a do silnice se krčí jen její zadní strana. Čeho si však nelze nevšimnout, je panoramatické okno, které dává tušit blažený pohled do osvěžujícího lůna přírody vůkol.

  Otázkou zůstává, jak se Hudlerovi podaří zapadnout mezi místní, starousedlíci se na nově příchozí vždy dívají tak trochu skrz prsty, výjimkou ani nejsou případy, kdy trvá i několik let, než nováčkovi odpoví na pozdrav.

  Hudlerovi mezi místními neprospívá ani to, že má pověst bouřliváka, který jezdí do Beskyd hlavně pařit. Častou obětí jeho nočních pitek má být podle informací Rytmu života nedaleký luxusní hotel Horal, kde si s ním personál údajně zažil už nejednu náročnou šichtu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 středa 23. října 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   31
  • Super
   29
  • Cože
   20
  • Tvl
   19
  • Sladký
   18
  • Haha
   16
  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz