Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Potřeboval si odpočinout od manželky, řekl nám muž, u něhož pobýval Jaroslav Uhlíř

  Když se objevila zpráva, že policie a rodina pátrají po zmizelém Jaroslavu Uhlířovi (74), mnozí se strachovali o Mistrovo zdraví. Teď to ale vypadá, že jeho zmizení má mnohem prozaičtější vysvětlení. Expres totiž našel muže, v jehož domě slavný skladatel trávil dny momentální svobody.

  „Ani k stáru, ani k stáru, ani k stáru, nemám o životě páru, nemám páru, třebaže jsem dosti sečtělý, sečtělý...“ Jedna z nejslavnějších písniček ze svěrákovského filmu Vratné lahve by s jistou dávkou ironie ospravedlnila Uhlířovo záhadné zmizení. Zpočátku to ale bylo pořádné drama.

  Když v pondělí dopoledne policie vyhlásila po Jaroslavu Uhlířovi celostátní pátrání, mnozí začali myslet na nejhorší. Zatímco policisté Uhlíře hledali po pražských nemocnicích, do Expresu kolem dvanácté hodiny přišla zpráva, že měl být viděn v kavárně na Národní třídě v Praze.

  A příběh poté nabral rychlý spád. Uhlíř se sám přihlásil na policii, kde byl vyslechnut. Po podání vysvětlení ho sanitka odvezla do Nemocnice Na Homolce.

  Kdo by čekal, že se jeho žena Helena hnala do jeho náruče, je na omylu. Ta celou dobu postávala před služebnou a s Uhlířem nejela ani do nemocnice. 

  Možná za to mohl fakt, že ačkoliv se zprvu zdálo, že je Uhlíř nezvěstný od pondělního rána, nakonec se na povrch dostaly informace, podle nichž měl společnou domácnost opustit v průběhu víkendu, a to s větším obnosem peněz. 

  Jelikož nám toto chování přišlo podivné, rozhodli jsme se jít po stopách Jaroslava Uhlíře. A jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, kde se o víkendu vyskytoval!

  Autor hudby k filmům Ať žijí duchové!, Vrchní, prchni! či S čerty nejsou žerty byl o víkendu, kdy měl ze svého bytu odejít s větším obnosem peněz, viděn v místech, kde byste přímo očekávali, že se skladatel bude nacházet.

  Podle informací Expresu měl být ve své zkušebně, kam se zavírá snad každý umělec, který má tvůrčí chvilku nebo touží po chvilce ticha.

  „On sem jezdí, když si potřebuje odpočinout třeba od manželky. Byl tady i o víkendu. Působil naprosto v pořádku. Hlava mu funguje stoprocentně. Vždycky přijede taxíkem a je tady, protože tu má klid,“ sdělil Expresu muž, který se nám představil jako majitel domu, v němž se Uhlířova zkušebna nachází, na zvonku je dokonce i jeho jméno.

  „Když se dal se svou nynější ženou dohromady, trávili tady spolu hodně času, teď sem spolu nejezdí skoro vůbec. On je tady jednou týdně. Byl tu i o víkendu, a proto jsem byl v pondělí překvapený, když jsem se dočetl, že zmizel. Podle mě si klasicky chtěl odpočinout. Má přece jenom svůj věk a manželka je mnohem mladší,“ dodal jeho domácí, podle něhož má umělec na svůj klid už nárok.

  Z jeho slov bylo zřejmé, že Jaroslav Uhlíř po uměleckém azylu nezatoužil poprvé. Proč by si jinak stále držel zkušebnu na periferii Prahy, zatímco s manželkou bydlí v centru, a to nedaleko Národního divadla. Dojíždět tam pro něj musí být velmi náročné a nekomfortní. Vždyť i agentura, která ho zastupuje, sídlí v docházkové vzdálenosti od jeho bydliště. 

  Důvodem může být právě ta vzdálenost, která ho během jeho rozjímacích chvil dělí od milované manželky, od níž si podle jeho přátel čas od času potřebuje odpočinout. 

  Záhadou je jeho středeční vyjádření, v němž sice řekl, že se necítí dobře, ale druhým dechem dodal, že se to musí spravit samo. Až se zdá, že Uhlíře více než zdravotní problémy tíží stud z toho, že se jeho víkendový tah proměnil v celostátní pátrací akci po jeho osobě.

  Ačkoliv jsme zjistili, kde se Jaroslav Uhlíř měl přes víkend nacházet, stále je záhadou, proč si s sebou vzal větší obnos peněz. Na to bude muset časem odpovědět sám slavný skladatel.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz