jít naiDNES.cz

Zemřela Jana Drbohlavová (†78), hvězda filmu Dívka na koštěti

Jana Drbohlavová (†78) se proslavila mimo jiné rolí zubaté učitelky v pohádkové komedii Dívka na koštěti. | foto: Koláž Expres.cz

Herečka a dabérka Jana Drbohlavová (†78), kterou lidé znají především z filmu Dívka na koštěti, kde ztvárnila „zubatou“ učitelku, zemřela. „Stalo se tak milosrdně ve spánku,“ potvrdil Blesk.cz její bývalý manžel, herec Ladislav Županič (76).

Herečka a dabérka Jana Drbohlavová zemřela v noci z neděle na pondělí 28. října. 

„Odešla milosrdně ve spánku,“ potvrdil pro Blesk.cz její odchod bývalý manžel Ladislav Županič (76). Představitelka učitelky Peškové s pověstnými zuby hlodavců zemřela v nemocnici pod Petřínem. 

Tam byla převezena z bohnického domu s pečovatelskou službou Slunečnice, kde už delší dobu pobývala. Podle Županiče tam byla spokojená, jenže zdraví už jí přestávalo postupně sloužit. Kromě mrtvice přišly i další problémy. 

„Nohy jí ale začaly dělat stále větší potíže, až se dokázala pohybovat jenom o chodítku,“ uvedl letos v létě herec a dabér, který má s Janou syna, historika Jana Županiče (47). 

Právě ten maminku dopravil do nemocnice již dříve. Bohužel se ji ale nepodařilo rozchodit, což byl začátek konce.

„Teď už jenom leží. Je to velmi zlé…,“ přiznal tehdy Županič. 

Drbohlavová se proslavila nejen ve filmu, ale i v dabingu. Propůjčila hlas indiánce Nšo-či či profesorce McGonagallové v sérii filmů o Harrym Potterovi. 

„Jsem už k ničemu a potřebuju neustálou péči,“ přiznala před třemi lety herečka.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat