Bernášková a její dovolené hrůzy: Loňské Chorvatsko přebila italská medúza, úžeh a ATB

Jana Bernášková s manželem Rudolfem Merknerem si na festivalu v Karlových Varech užili dovolenou bez dětí. | foto: Instagram Jany Bernáškové

Jestli si loni na rodinné dovolené v Chorvatsku Jana Bernášková (38) myslela, že horší už to nikdy nebude, letos v Itálii jistě změnila názor. I tentokrát se plánovaná idylka změnila v horor. „Prosím vás, až někdo pojede na úplně normální dovolenou, kde čas teče pomalu a ze samého klidu člověk neví, co se sebou, vezměte mě s sebou. Chtěla bych takovou exotiku alespoň jednou zažít,“ prosí herečka, která naštěstí neztrácí nervy a smysl pro humor.


I když přiznává, že ji manžel Rudolf Merkner krotí a cenzuruje, nedalo jí to a dovolenou v Itálii shrnula Jana Bernášková na sociální síti. Už začátek cesty byl podle ní povedený. 

„Vyjíždíme na romantickou dovolenou směr Itálie, jen s jedním dítětem, jelikož druhé si o nás myslí, že jsme kreténi, a navíc moře už viděla, takže nechápe, proč by se tam s námi táhla,“ uvedla start spanilé jízdy na jih.

„Míjíme překrásné Alpy a do toho volá má kamarádka a sděluje mi přes handsfree v autě, jak strašně moc je zamilovaná, jak ji bolí srdce a zároveň se celá klepe radostí, jak se pořád směje a očuchává polštář své lásky, když na pár hodin zmizí. My jí s Rudou dáváme mnoho důležitých rad, jak chlapce nevyplašit a jak ho udržet u rodinného krbu,“ líčí průběh cesty k moři. 


„Po rozloučení s kamarádkou si Ruda oddychne a velmi upřímně prohlásí: Já jsem tak šťastný, že už nejsem zamilovaný. Na to já, aniž bych hnula brvou, odpovím: Aha, tak to ti asi nebude vadit, když si najdu novýho kluka. Pak už se v autě mlčí,“ přiblížila atmosféru ve vozu herečka.

„Pláž je nádherná a my plaveme, smějeme se, dokud se na mě nepřisaje medúza, která mi evidentně chtěla vynahradit manželský polibek. Pak už vše běží v módu Bernášková–Merkner,“ doplnila s tím, že zbytek dovolené už jede v „klasickém“ katastrofickém módu, podobně jako loni, kdy se museli na etapy kvůli nemoci syna vracet z Chorvatska.


„Takže máme za sebou jedno žahnutí, jedno přehřátí,
jedno komplet poblitý auto, pět litrů dětského panadolu,
dvacetihodinovou nudu na pokoji. Večer navrhnu odjezd domů. Ruda ukáže svou supermanskou schopnost a převeze nás přes noc na jeden zátah do Prahy,“ 
konstatuje suše Bernášková, která se už naučila brát věci tak, jak jsou, a nehroutit se z nich. 

„Vyzvedneme antibiotika a smrdíme v Praze. Bylo to krátké, zato drahé,“
uzavřela herečka, která se blýskla například v Ulici nebo Vyprávěj.

Bojíme se zeptat, kam se s rodinou vypraví za rok...

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat