Kočkův pohřeb: Uzavírka, otevřená rakev a kilometrový smuteční průvod!

Již v pátek se členové kolotočářského klanu Kočkových rozloučí se svým korunním princem Janem Kočkou mladším (†28) a rozhodně se nebudou držet při zemi. Honosného pohřbu v centru Prahy se má zúčastnit na tři tisíce lidí. A těm se v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně naskytne nečekaný pohled. Na třicet minut se má totiž podle informací Expresu otevřít víko rakve! Od 12:40 hodin budeme živě vysílat ze smutečního průvodu a pohřbu Jana Kočky ml.

Jan Kočka mladší měl na konci září na dálnici D11 způsobit dopravní nehodu, při níž svým luxusním vozem Mercedes-Benz třídy G urval jinému vozu boční zrcátko. Jelikož od banální dopravní nehody ujel a bál se, aby jej nedostihla dálniční policie, z dálnice na nejbližším sjezdu sjel a chtěl svůj vůz otočit a najet na směr mířící do Prahy. Na Prahu sice nakonec jel, ale bohužel došlo k chybě a korunní princ slavného kolotočářského klanu najel do protisměru. Na jeho chybu nedoplatil životem jenom on, ale i nicnetušící řidič nákladního vozu, který jel ve svém směru.

Od 12:40 hodin začíná přímý přenos z pohřbu

Tak se dá v kostce popsat to, co se událo v noci z 27. na 28. září. A ačkoliv se veřejnost téměř jednohlasně shoduje na tom, že rodina viníka nehody měla uspořádat jen skromné poslední rozloučení a neprovokovat již tak zdrcenou rodinu nevinného řidiče nákladního vozu, vše je jinak. Jak jsme vás již informovali, kvůli poslednímu rozloučení s Janem Kočkou mladším se dnes odpoledne téměř na tři hodiny uzavře část Vinohradské třídy.

Klan Kočkových má totiž v plánu tělo svého korunního prince dovézt z náměstí Jiřího z Poděbrad až na Olšanské hřbitovy v kočáře taženém šesti koňmi a za kočárem půjde smuteční průvod. Přestože se starosta Prahy 3 Alexander Bellu proti tomuto rozhodnutí ohradil, Magistrát hl. města Prahy a i Policie České republiky daly kolotočářskému klanu zelenou.

Předtím než kočár s rakví vyrazí na Janovu poslední cestu na Olšanské hřbitovy, kde pro něj jeho rodina nechala přichystat doslova hrobku jak pro faraona, se s korunním princem budou moct pozůstalí rozloučit se všemi poctami. V prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně má dokonce dojít na otevření poklopu rakve, a to přestože musel být náraz obou vozů, které následně zcela shořely, devastující.

Poslední rozloučení s Janem Kočkou mladším bude ostře sledované. Kromě Police České republiky bude na místě i ochranka, kterou najala rodina pozůstalého. Na místě budou i reportéři Expresu, kteří budou celý ceremoniál vysílat živě přímo na webu Expres.cz. Pohřeb začíná již dnes ve 13 hodin a měl by trvat hodinu. Předpokládá se, že smuteční průvod dojde na Olšanské hřbitovy kolem patnácté hodiny.

Praha se s Janem Kočkou mladším, který způsobil smrt nevinného řidiče nákladního vozu, rozloučí se všemi poctami. A to za asistence Policie České republiky a souhlasu pražského magistrátu.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:48 pátek 8. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  229
 • Tvl
  36
 • Super
  24
 • Haha
  23
 • Cože
  22
 • Sladký
  22
Komentáře

Mohlo by vás zajímat