Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Máme v divadle chřipku, bagatelizuje Hrušínský. Kňažko přitom leží s covidem v nemocnici

  Když před několika dny Karel Heřmánek vyzval premiéra Andreje Babiše a bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, aby zavřeli divadla, byl Jan Hrušínský jedním z prvních, kdo mu tento krok vytkl. Nyní je Milan Kňažko hospitalizovaný s covidem-19, Hrušínský ale nadále situaci zlehčuje a mluví o rýmičce.

  „Zavřete, prosím, divadla, stejně jako tomu bylo na jaře. Ve všech civilizovaných zemích tomu tak je. Uvědomte si, prosím, že herci jsou v tuto chvíli nejohroženější skupinou. Všichni obyvatelé jsou chráněni na pracovištích a ve veřejném prostoru řadou vládních nařízení a opatření. Herci ne,“ napsal Karel Heřmánek s tím, že již nyní je činnost divadel z důvodu nákazy a karantén značně ochromena a jako ředitel nechce ohrozit zdraví starších kolegů.

  Za tento jeho apel ho zkritizoval i principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Ten připomněl, že i v jeho divadle hrají senioři, o něž má obavu, přesto si myslí, že vzít hercům možnost hrát je pro ně smrt.

  „I to jsme bohužel na mnoha příkladech v minulosti zažili. Prosím, dost tajných žádostí o zákaz divadel a především lepší péči o kulturu v Česku,“ řekl před několika dny Hrušínský.

  Nyní leží v nemocnici s covidem-19 Milan Kňažko, jenž zářil s Jiřinou Bohdalovou v představení Gin Game, které se hrálo právě v Divadle Na Jezerce, zatímco Hrušínský mluví o chřipce.

  „Za posledních pár týdnů jsem odehrál několik představení. My bez roušky, diváci v rouškách. Tak stanovily předpisy. Jsem covid pozitivní, šestý den. Můj stav se zhoršil, jsem v nemocnici. Vyzývám všechny, aby nezlehčovali situaci a respektovali nařízení vlády a zdravotníků. Nenošení roušky není projev vlastní svobody, ale bezohlednost ke svobodě druhých, které tím ohrožujeme. Nevěřte laciným exhibicionistům, že covid je jen lehká chřipka. Prožil jsem desítky chřipkových onemocnění, ale covid nepřeji dokonce ani těm, kteří tyto bludy šíří,“ napsal Kňažko.

  Ten nyní musí mít z oficiální zprávy svého principála radost, Hrušínský to divákům podal tak, že někteří členové souboru chytili rýmičku.

  „Vážení diváci, kromě nařízených karantén máme v divadle jako každý podzim chřipky a virózy. Proto 30. září rušíme představení Generálka a 6. října inscenaci Gin Game,“ píše se ve vyjádření divadla, v němž se tak těžký průběh koronaviru podává jako obyčejná rýmička.

  Navíc stále není známo, co prodělání covidu-19 udělá s lidským tělem za několik let, lékaři mluví o změnách na plicích a srdci.

  Zatímco ve hře Gin Game hrají jen Kňažko a Bohdalová, v Generálce jsou kromě Bohdalové Radek Holub, Petr Vacek, Zdeněk Hruška, Martin Sitta a Zdeněk Maryška, který se alternuje s Liborem Hruškou či Janem Kopečným. Jelikož se v obou hrách objevuje jméno Jiřiny Bohdalové, kontaktovali jsme ji, zda je v pořádku.

  „Já jsem v pořádku, naštěstí, nic víc nevím. Milan Kňažko má koronavirus, ale naštěstí to chytil někde jinde. Já jsem zůstala mimo,“ vzkázala herečka.

  Snad bude i Milan Kňažko brzy v pořádku a Hrušínský se nebude bát věci nazývat pravými jmény.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz