Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Soudce vyslýchá svědky opět bez Cimického. Psychiatr nemá sílu proces sledovat

  Ukázal se na prvním jednání v lednu, od té doby nic. Psychiatr Jan Cimický, který je obžalován z pětatřiceti případů vydírání a ze čtyř znásilnění, ostatně předem avizoval, že vše nechá na svém právníkovi. Soudce tak dnes opět vyslýchá svědky bez jeho přítomnosti, vyloučena je i veřejnost. Podle zdroje Expresu nemá Cimický sílu ani číst, co se v jeho případu děje.

  Jan Cimický přišel k prvnímu soudnímu jednání na otočku, ve svém prohlášení odmítl vinu, kritizoval policii za přístup k jeho pacientům během vyšetřování a omluvil se, že k soudu chodit nebude.

  To také dodržel. Od ledna proběhlo už několik stání, soudce vyslechl znalce i svědky, také bývalé spolupracovníky obžalovaného psychiatra. Brzy by měly přijít na řadu poškozené, to vše za zavřenými dveřmi.

  Cimický podle informací Expresu nemá v plánu dorazit ani na jedno dubnové jednání. Ta jsou naplánována na každé úterý.

  Ba co víc, dobře informovaný zdroj nám naznačil, že Cimický ani nemá sílu příliš sledovat, jak se celý proces vyvíjí a co o něm píší média. Psychicky velice špatně na tom ostatně je už od loňského podzimu.

  Jan Cimický

  Na podzim ho musela záchranka převést do nemocnice poté, co se předávkoval léky. Expres se poté s psychiatrem setkal a bylo na něm znát, že hodně zhubl.

  „Vzhledem k tomu, jak jsem vyčerpaný a jak výrazně jsem po tom nemocničním pobytu zhubl, tak můj organismus je v této fázi velice křehký. Já se soudu nevyhýbám, ale představa, že se znovu ocitnu v tak výrazném stresu, to se obávám, že by pro mě mohlo být dokonce životu ohrožující,“ řekl tehdy.

  „Zhubl jsem asi nějakých dvacet kilo. Oblečení jsem nosil XXL, teď mám M,“ dodal Cimický.

  Janu Cimickému hrozí za pětatřicet znásilnění a čtyři případy vydírání až pět let. Poškozené po něm také žádají odškodné v součtu bezmála šest milionů korun. Psychiatr vinu popírá.

  Kriminalisté původně navrhli obžalobu pro Cimického loni v říjnu, tehdy ho vinili z 28 případů znásilnění či vydírání. Státní zastupitelství ale o měsíc později kauzu policii vrátilo k došetření. Nařídilo jim, aby se vypořádali s otázkou, zda nejsou některé skutky promlčeny. Znovu policie navrhla lékaře obžalovat v červnu. Státní zástupce podal obžalobu v srpnu.

  Fotogalerie