Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Fungovalo to jako bordel! Když jsi chtěl mladého kluka, nebyl problém, vzpomíná exbarman klubu Escape

  Partner Jana Bendiga Lukáš Rejmon je jedním z obžalovaných. | foto: Tilen Vajt, Pavel DvořákExpres.cz

  Kauza kuplířství a provozování homosexuální prostituce v pražském klubu Escape, jejž vlastní švýcarský majitel Massimo Augusto Scolari, rozvířila stojaté vody pražské gay scény. Jedním z obžalovaných je i Lukáš Rejmon (35), milenec zpěváka ze SuperStar Jana Bendiga, který v baru pracoval jako provozní. U soudu – stejně jako ostatní zaměstnanci – tvrdil, že je nevinný. Expresu se ozval jeden ze zaměstnanců baru, jenž popsal praktiky obchodování s lidmi a pasáctví.

  V centru Prahy roky fungoval klub Escape, který byl hojně navštěvovaný českými i světovými celebritami. Pravidelně tam chodíval Osmany Laffita, videoklip v něm natáčel Jan Bendig, během své návštěvy Prahy si ho oblíbil Adam Lambert a před lety se tam dokonce na deset minut mihla i Madonna.

  Právě tam mělo podle obžaloby docházet k prostituci dokonce i nezletilých hochů. Šestice mužů, společně s Lukášem Rejmonem, aktuálně čelí obvinění z kuplířství a zločinu obchodování s lidmi, za což jim hrozí pět až dvanáct let vězení.

  „Obviněným osobám je kladeno za vinu, že jako členové organizované skupiny spáchali zločin kuplířství a zločin obchodování s lidmi v úmyslu, aby jiného bylo užito k prostituci, či ve spolupachatelství přečin svádění k pohlavnímu styku v jednočinném souběhu s přečinem ohrožování výchovy dítěte, kdy oba přečiny byly páchány po delší dobu. Trestné činnosti se obvinění dopouštěli v souvislosti se zjednáváním mužů (a to i mladších 18 let) k poskytování homosexuální prostituce,“ sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

  A ačkoliv obvinění do jednoho tvrdí, že jsou nevinní, Expresu se podařilo získat svědectví jednoho z bývalých zaměstnanců klubu, který tvrdí, že k prostituci v podniku docházelo od jeho otevření.

  „Jestli se v klubu někdo staral o tanečníky, má samozřejmě blíž k tomu, aby ho obvinili z kuplířství. V Escapu to vždy fungovalo tak, že sis najímal kluky šlapky, které jsi vydával za tanečníky a dohazoval jim kšefty. Když sis tam chtěl vydělat víc, klientovi jsi zařídil, co chtěl. S nadsázkou řečeno, pokud by po tobě klient chtěl sedmnáctiletého kluka, poptáš se, aby byl spokojený. To byl v Escapu standard,“ sdělil Expresu jeden z bývalých zaměstnanců klubu, který v podniku pracoval předtím, než si ho koupil současný majitel, jenž je také mezi obviněnými a hrozí mu až dvanáct let vězení, Massimo Augusto Scolari.

  „Jsou typy klubů, které se nemění. Umím si představit, že se tam nic nezměnilo,“ říká muž, jehož jméno v redakci známe, ale nepřál si ho uveřejnit.

  Jeho slova mimochodem nepřímo potvrzuje i bývalý bodyguard podniku, který přímo v soudní síni sdělil, že ačkoliv se v klubu několikrát měnil majitel, program zůstával od začátku stejný.

  „Když chtěli někoho z toho klubu obvinit z kuplířství, museli všechny. Byl to totiž normální bordel. Nejsi obchodník s bílým masem, jsi manažer bordelu, ale děláš stejnou práci. Akorát u toho nikoho nebiješ. Jde o klasickou prostituci,“ říká náš zdroj, který nám i vysvětlil, proč klienti museli za tanečníky zaplatit na baru, když chtěli klub opustit.

  „To tam bylo takhle nastavené od začátku, protože si představte, že si klienti všechny tanečníky rozeberou v devět večer. Po zbytek noci nemáš co dělat. Musela se tam udělat určitá útrata. Takže když chtěli odejít dřív, museli na baru koupit třeba lahev Moëtu za 2400 korun. Pak ještě zvlášť platili klukům za jejich služby,“ říká jeden z bývalých zaměstnanců, podle něhož byl podnik v hledáčku policie dlouhé roky.

  „Zátahy na nezletilé prostituty se tam konaly pravidelně. Za mé éry se ale nestalo, že by tam na někoho narazili. Tehdy by si to nikdo nelajsnul. Prostituti jsou totiž strašně pomstychtiví, takže jim nešlo věřit,“ dodává náš zdroj, jehož slova korespondují i s tím, co se stalo.

  Skupinu kolem Lukáše Rejmona z pomsty nahlásil bývalý tanečník a podle vlastních slov i prostitut David Rajt, jemuž vadilo, že měl být kvůli svému nízkému věku z klubu vyhozen. Dokonce se u soudu měl nechat slyšet, že byl do podniku nastrčený policií.

  Přes slova bývalého zaměstnance podniku si Lukáš Rejmon stojí za tím, že je nevinný a o prostituci v klubu nevěděl. Sám měl údajně tanečníky za nevhodné chování v klubu finančně pokutovat.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:29 středa 11. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   80
  • Trapas
   46
  • Super
   41
  • Sladký
   40
  • Tvl
   40
  • Cože
   35