Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Monstrproces nezletilých gay prostitutů: V síti skončil Bendigův partner. Pachatele hájí Sokol a Vesecká

  Monstrproces nezletilých gay prostitutů. V síti skončil partner Jana Bendiga. Pachatele hájí Tomáš Sokol a Renata Vesecká. | foto: Koláž Expresu

  Česká justice v těchto dnech řeší proces, v němž je šestice mužů, mezi kterými je i snoubenec zpěváka Jana Bendiga Lukáš Rejmon, souzena za kuplířství. Ve čtvrtek vypovídali u soudu svědci, kteří měli objasnit, zda v pražském klubu Escape, jejž vedl jako provozní Lukáš Rejmon, snoubenec zpěváka Jana Bendiga, docházelo k obchodu s bílým masem.

  Třetí patro Městského soudu v Praze ve čtvrtek praskalo ve švech. Přítomni byli všichni obvinění, které doprovázeli jejich právní zástupci. Například majitel hříšného klubu Escape, švýcarský podnikatel Massimo Augusto Scolari, si najal nejen české právnické eso Tomáše Sokola, ale i bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou.

  Za spolupachatelství v organizované skupině mu hrozí až dvanáct let vězení.

  To snoubenec zpěváka Jana Bendiga Lukáš Rejmon, jenž klub Escape vedl jako provozní, si po dnešním dni může částečně oddechnout.

  Bývalý tanečník David Rajt, jenž tvrdí, že se v klubu Escape už jako nezletilý gay prostitut prodával, den předtím během stání v soudní síni tvrdil, že prostituce v klubu byla běžná. Proti jeho slovům však jako svědci vystoupili bývalý barman a ochranka klubu a Lukáše Rejmona během čtvrtečního jednání v soudní síni podrželi.

  Bývalý barman klubu Miroslav Doubek vypověděl, že v klubu pravidelně každých třicet minut probíhaly show, během nichž tanečníci tančili v párech, předváděli show a pravidelné byly i striptýzy.

  Když tanečníci chtěli z práce odejít dříve, museli se podle bývalého barmana takzvaně vyplatit. Vyplácet je ale většinou měli zákaznici. Před půlnocí šlo o dva tisíce korun, po půlnoci stačila polovina.

  „Platilo se nám na baru. Psalo se, kdo ty peníze odevzdal, a částka se připsala tanečníkovi na účet a mohl ji pak propít,“ vysvětlil bývalý barman klubu.

  Ten také potvrdil existenci soukromého boxu u baru, kde se dal zatáhnout závěs a kde se uskutečňovaly soukromé tance. Kromě toho si chlapci pravidelně měli stoupat na pódium, kde se jeden po druhém představovali zákazníkům.

  „Deset minut v boxu stálo 300 korun. Klient platil nám a ty peníze šly klubu. Byl to poplatek za využití prostorů. Nevím, co se tam dělo. Prostor se využíval každý večer,“ sdělil bývalý barman, jenž si získal takovou důvěru majitele podniku, že znal dokonce i kód trezoru, kam se dávala tržba.

  Escape bar v centru Prahy je již uzavřen, ale těsně před ukončením jeho provozu se dokonce údajně mělo řešit, že bývalý barman Doubek měl zastoupit místo Luboslava Arsova, jenž je expartnerem kadeřníka hvězd Tomáše Arsova.

  Funkce Luboslava Arsova v klubu není zcela jasná, podle obžaloby ale spolu s provozním Lukášem Rejmonem, majitelem Massimem Scolarim a dalším obviněným Branislavem Tomaníčkem měl sjednávat gay prostituty mladší osmnácti let.

  Tyto finanční  prostředky za prostituci pak byly tím, co bývalý barman Doubek nazýval právě vyplacením za dřívější odchod „z práce“ nebo za poplatek za užití soukromého boxu.

  Ačkoliv Doubek v soudní síni tvrdil, že v klubu byl přísný zákaz sexuálního styku, a sám si není vědom toho, že by se některý z tanečníků nabízel klientům za peníze, přiznal, že o tom slyšel.

  „Tanečníci se o tom bavili. Nevím, jestli si dělali legraci,“ vysvětlil s tím, že provozní Rejmon striktně dbal na dodržování pravidel a tanečníky, kteří je porušili, pokutoval.

  V Rejmonův prospěch vyznělo i svědectví svědka číslo dvě, a to muže z ochranky, který v klubu pracoval dlouhých patnáct let. Ten prozradil, že program klubu byl od počátku stejný a Rejmon ho jenom zdědil po svém předchůdci.

  „Zásady byly takové, že když se něco stalo na záchodě, dotyční se vyhodili. V klubu se nesmělo nic dít. To bylo pravidlo,“ oznámil muž, který podle svých slov 90 procent času strávil u dveří, kde bylo jeho úkolem, aby do klubu nevcházeli nezletilí. Nekontroloval ale každého příchozího, jenom pokud dotyčný nevypadal na osmnáct.

  Bývalý člen ochranky dokonce promluvil i o bývalém tanečníkovi klubu Davidu Rajtovi, na základě jehož výpovědi se měla celá kauza rozjet.

  „Měl mít zfalšované doklady. Pak se provalilo, že není plnoletý, a když ho z klubu vyhodili, vyhrožoval, že se bude mstít. Padlo i křivé obvinění, že v klubu jsou drogy. V klubu byl potom nežádoucí osobou,“ sdělil bodyguard.

  Ze slov třetího svědka, Jana Gajdoše, neměli radost bratři Luboslav a Ivan Arsovovi a jejich právní zástupci. Gajdoš přiznal, že se v době, kdy navštívil klub Escape, živil jako gay eskort.

  V podniku byl dohromady čtyřikrát, dvakrát z toho prý s klientem z Německa. Právě tam se seznámil s Luboslavem Arsovem, který mu měl sehnat práci společníka ve Švýcarsku, a dokonce i koupit lístky na autobus, kterým tam odjel.

  „Byl jsem tam víckrát. Vždy tak deset dní v kuse. Poskytoval jsem tam sexuální služby, za které jsem dostával 200 franků za hodinu. Z toho jsem 45 procent odevzdával Ivanu Arsovovi,“ přiznal mladík. Ivan Arsov je další z obviněných, bratr Luboslava Arsova.

  Svůj profil na webových stránkách Planet Romeo si měl Gajdoš založit právě s obžalovaným Ivanem Arsovem. Během každé své cesty si měl přijít na tři tisíce franků, a to po odvodu částky, kterou musel odevzdat.

  Gajdoš řekl, že měl pohlavní styk s majitelem podniku Massimem Scolarim, za což měl inkasovat tři tisíce korun. „Bylo mi řečeno, že to byl dárek,“ uvedl.

  Bratři Arsovovi se ale proti jeho výpovědi ohradili. „Já jsem jenom předal kontakt. Nevěděl jsem, o jakou jde práci. Pokud si pamatuju, s Gajdošem jsme v kontaktu nebyli. Viděli jsme se dvakrát, možná třikrát. Jestli jsem mu koupil lístky, tak jsem o to byl požádán a peníze mi pak byly proplacené,“ sdělil Luboslav Arsov.

  Jeho bratr Ivan, který měl údajně dostávat 45 procent z výdělku, tvrdí, že sexuální služby nesjednával. „Jenom masáže a společnost,“ tvrdí druhý z obžalovaných bratrů, jemuž hrozí až dvanáct let vězení.

  Všichni obžalovaní svou vinu ohledně organizovaného obchodování s lidmi popírají. Státní zástupkyně část z nich viní i ze svádění k pohlavnímu styku a z ohrožování mravní výchovy dítěte, za což jim hrozí pět až dvanáct let vězení.

  Fotogalerie

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

  Premium

  Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

  Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

  Premium

  Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

  Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz