jít naiDNES.cz

Kritika se valí na Jakubiskovy: Po binci a jedovatém kouři je tu čekání na peníze

Jakubisková s manželem, režisérem Jurajem Jakubiskem | foto: Herminapress

Manželé Juraj (81) a Deana (61) Jakubiskovi jsou zářným příkladem, jak může fungovat socialismus s kapitalistickou tváří. S žádostí o dotace na film se s termínem nikdy nezpozdí, zatímco když mají zaplatit těm, kdo se na snímku podíleli, „jako na potvoru“ nezvedají telefon.

„A stále točí! Jako šestá hlavní maskérka na tomto projektu, kde jsem odtočila prakticky nejdelší část pohádky, si dovoluji říct, že se připojuji k těm, kteří mě varovali před spoluprací se společností Jakubisko Film,“ nechala se na facebookové stránce věnované práci u filmu slyšet žena, která odvedla nasmlouvanou práci, na peníze ale čeká marně.

Juraj Jakubisko a hlavně jeho manželka Deana, jež společnost de facto řídí, jsou poslední dobou terčem kritiky.

„Poslední faktura z dubna 2019 za poslední jarní dotáčky, 27 350 korun, není zaplacena a ani nebude. Paní Jakubisková si tradičně vykouzlila důvod, proč nezaplatit za odvedenou práci druhého člověka,“ rozhořčila se poškozená. 

„Prostě NE. Nebere telefony. Je na Slovensku, je zaneprázdněná. Nemyslím, že se Jakubisko ve svém věku vrhne do dalšího projektu. Veškerou spolupráci s paní Deanou Jakubiskovou ale nedoporučuji. Jsou to kolotočáři!“ uzavřela žena, která už s tou dvojicí nechce mít nic společného.

A to není jediný problém, nedávno s nimi měli trable na Slovensku, kde po sobě nechali neuklizený binec, a dokonce chtěli použít speciální kouř v jeskyni, který by ale zahubil netopýry.

Podobně jako zmíněná umělecká maskérka mluví zástupy dalších lidí, kteří spolupracovali třeba na velkofilmu Bathory.

Deaně Jakubiskové jsme samozřejmě zkusili zavolat i my, aby se ke kritice vyjádřila. „Je na jednání, až se vrátí, všechno jí vyřídím a ona se vám případně ozve, nechte mi tu na sebe číslo,“ řekla nám její asistentka.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz