Čtvrtek 13. května 2021, svátek má Servác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Odmítáme si vpustit do těla smrtící a mrzačící vakcínu, píše Ilona Csáková

  Ilona Csáková zase brojí proti očkování a opatřením proti koronaviru. | foto: Koláž Expres.cz

  Nechceme do žaláře zlořádu, burcuje národ Ilona Csáková (50), která se pasovala do role covidové Johanky z Arku, v jejím případě spíše Ilony z Brna. Mluví o žaláři zlořádu versus obhájení si svobod, které zpěvačka vidí v odmítnutí očkování a rozvolnění pravidel, aby zase mohlo všechno fungovat a umělci mohli vystupovat. O vakcíně mluví, jako by ji sama vynalezla, vládě pak spílá za to, že nás vodí jako loutky a dělá si s námi, co chce.

  „Tento příspěvek je širším zamyšlením nad naší účastí během konání občanského protestu Pochod svobody Ostrava na náměstí T. G. Masaryka. Jen proto, že jsme přijeli říct a zazpívat vlastní názor, jsme opět terčem posměchu, plivání jedovatých slov a odsouzení. Toto hanění zaznívá z úst důvěřivců ve vládní nařízení, kteří do nás buší holí hnusu jako hluší do vrat,“ postěžovala si Ilona Csáková za sebe a Romana Horkého.

  „Jít podpořit a zazpívat dosud nezlomeným a slušným lidem z přesvědčení, to je naším právem. My přece společně nepopíráme covid-19 a neříkáme, že neexistuje!“ hájí své kroky zpěvačka.

  „Zásadně nevěříme v to, co nám naše vláda provádí a že je k těmto skutkům vedou jen humánní pohnutky. Nikdy dobrovolně nevstoupíme do otroctví a pojedeme podpořit další shromáždění a manifestace, kterých bude jistě přibývat,“ slíbila samozvaná aktivistka Ilona.

  „Dávno nemáme strach, že nás za to někdo vyhodí z práce. My už jsme z naší práce, která je i naším posláním, byli vloni bez varování a bez náhrady vyhozeni. Proč? Protože mocní naznali, že zpěvem se šíří virus nejrychleji a nejvíc. Proč? Protože umlčet kulturní frontu je psychologicky prvořadým, propagandistickým úkolem pro nastolení nových hodnot a pořádků,“ míní umělkyně.

  „Víme, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Proto jdeme společně za hlasem srdce a svobody, kterou si nechceme nechat vzít. Nechceme být občany druhé kategorie jen proto, že si odmítáme do těla vpustit neprověřenou vakcínu, která může být pro některé jedince mrzačící či smrtelnou,“ burcuje národ Csáková, zatímco odborníci i valná část veřejnosti kroutí nechápavě hlavou.

  „V Norsku, Izraeli, Itálii i jinde o její nezávadnosti vědí své. Sáhněte si do svého nitra a odpovězte si, proč se chcete nechat očkovat. Protože se bojíte nemoci? Myslíte si, že nás vakcína ochrání? Očkování nás stoprocentně neochrání. Může pouze zmírnit průběh nemoci,“ prozradila zpěvačka, která je evidentně i odbornicí na očkování a ví o vakcíně víc než sami lékaři.

  „Další připravené nebo zmutované viry a vakcíny v dlouhém zástupu čekají na své příjemce a oběti. Tak to bohužel je a naše vláda nás svými opatřeními zneužívá, ožebračuje a vydírá neustálou monotónní hrou na strunu strachu,“ hřmí paní Ilona z Brna. 

  „Máme se podvolit Ižím a vydírání a po zbytek života žít v žaláři zlořádu, anebo si obhájit svobodu a zdraví své a svých dětí?“ ptá se Csáková, která útočí na city lidí a mluví, jako by právě přišla ze středověké bitvy.

  „Pokud to cítíte stejně jako my, nebojte se, že jste v tom sami. Bojujte za sebe, za vaše milované a nejbližší a přidejte se k nám. Třeba na nejbližší manifestaci u vašeho bydliště. Teď se láme chleba! Už je nás sice hodně, ale abychom tu strašidelnou mašinerii zastavili, musí nás být mnohem víc!“ burcuje zpěvačka, která se zřejmě pasuje do role nového Mikuláše Mináře z Milionu chvilek.

  „Se zlem se bojuje a zápolí od nepaměti. My věříme, že nakonec dobro zvítězí. Stejně jako v pohádkách, které nám mámy četly před spaním. Bůh nás opatruj!“ končí Ilona Csáková svou stať.

  Amen!

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

  Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

  Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

  Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

  Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

  Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 13. května 2021, svátek má Servác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz