Zvíře ok, ale dítě byl problém, popsala Hornáčková hororové hledání bytu

Henrieta Hornáčková načala sedmý měsíc těhotenství. | foto: Profimedia.cz

Kvůli hůře dostupným hypotékám a zvyšující se poptávce po nájemních bytech někteří majitelé nemovitostí narostli až do nebeských výšin. Nad jejich bezskrupulózním jednáním rozum mnohdy zůstává stát. Na vlastní kůži to zažila herečka Henrieta Hornáčková (34), která je v sedmém měsíci těhotenství a s přítelem hledala větší byt.

Než se pustili do hledání nového bytu, byli Henrieta Hornáčková a její přítel, hudebník Jan Pospíšil plni elánu a optimismu, který je u herečky v sedmém měsíci těhotenství pořád obdivuhodný.

To ale nevydrželo dlouho. Přišli totiž na to, že najít nové bydlení bude mnohem těžší, než si původně mysleli. „Začali jsme už propadat jisté beznaději. Bez okolků nám majitelé řekli, že kdybychom měli psa nebo kočku, plácli bychom si. Dítě na cestě ale byl nepřekonatelný problém,“ svěřila se herečka na křtu kalendáře Nadačního fondu Slunce pro všechny. 

„Ani se nesnažili to nějak kamuflovat. Byli si sebou tak jistí, že prostě řekli, že děti jsou problém,“ krčí rameny Hornáčková.

„Sháníme bydlení (větší 2 + kk, 2 + 1) v Praze a okolí. Po tom, co nám již pátý majitel řekl, že raději psa nebo kočku než malého človíčka, začíná být situace opravdu zajímavá. Kdybyste o něčem věděli, napište mi prosím do zpráv. Jsme slušní, platící lidi, terasa či pidi zahrádka nebo dvorek výhodou,“ napsala si posléze Henrieta s přítelem na Facebook.

„Hodně jsme si oddechli, když jsme konečně našli. Nakonec se budeme stěhovat za Prahu, ale ne moc daleko, navíc jsme měli fakt štěstí a budeme bydlet na fakt hezkém místě,“ pochvaluje si Hornáčková, která se co nevidět stěhuje do místa, které leží pár kilometrů za hranicí Prahy. Těší se nejen na výhled na řeku, ale i na procházky po malebném okolí. Do centra to navíc má kousek, rozhodně blíž než z leckterého sídliště na kraji metropole.

A zatímco bydlení si mohou spokojeně odškrtnout, co se jmen miminka týče, nemá ještě dvojice zcela jasno. „Rádi bychom si je nechali zatím pro sebe, naše volba se nikomu moc nelíbí,“ odmlčela se Henrieta. Zda to jsou třeba staročeské „pecky“ Chrudoš nebo Mečislava, kterým kvůli Terezám a Benům hrozí „vyhynutí“, proto neprozradila.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:16 17. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  15
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Super
  8
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat