Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Komentář: Houdová očekávaně napadla volbu Miss. Budiž, ale ať vrátí titul a nechá se vymazat

  Helena Houdová jako vítězka soutěže v roce 1999 | foto: Profimedia.cz

  Od té doby, co se z bývalé vítězky Miss a modelky Heleny Houdové (39) stala kněžka posvátné sexuality, bylo jen otázkou času, kdy přijde její „Me Too moment“ ohledně soutěže Miss. Popravdě řečeno, překvapuje mě, že jí to trvalo tak dlouho, na druhou stranu je v jejím prohlášení vše, za co bych dala ruku do ohně, že to tam bude. Byla to strašná zkušenost a celé to nenáviděla. Jistě i včetně těch peněz, otevřených dveří a možností, že?

  Ale popořadě. Helena Houdová vyhrála českou volbu královny krásy v roce 1999. O rok později založila svůj nadační fond Slunečnice, v němž už nefiguruje, respektive fond skončil v likvidaci, potkala bohatého podnikatele Omara Amanata, s nímž má tři děti, mezitím fotila kampaně pro velké mezinárodní značky, vybírala peníze pro svůj fond, odstěhovala se do New Yorku, setkávala se s vlivnými lidmi a pak si po rozvodu řekla, že je načase změnit obor a začít si vydělávat jako kněžka nebo koučka posvátné sexuality, tedy vybírat peníze za to, že si od ní kupujete kameny údajně nabité měsíčním svitem a za peníze podstupujete rituály.

  V celé této metamorfóze od sbírání prostředků až po sbírání prostředků hezky zaobalených do duchovna chyběl jeden článek, a to distanc od všeho, co jí vlastně k tomu všemu otevřelo dveře. K volbě královny krásy.

  Helena Houdová nezklamala a zvedněte ruku, kdo to nečekal.

  Zhruba před týdnem si na svůj Instagram, kde nabízí zájemkyním mimo jiné i své produkty jako „léčivé šperky“ nebo „krystaly nabité pod slunečním světlem“, což jsou normální koupené kamínky vyfocené na písku, napsala, jakou má za sebou hroznou zkušenost.

  „Stála jsem na jevišti před jedním bilionem lidí a byla jsem hodnocena za svou krásu na Miss World 1999,“ píše. „Úspěch, sláva, úsměvy, a já nenáviděla každou minutu. Když nás soudili, která jsme krásnější, cítila jsem se odporně, když jsme bojovaly za přízeň poroty, cítila jsem se smutná,“ postěžovala si vítězka Miss České republiky na svou zkušenost s mezinárodní soutěží.

  Kam se dostala poté, co vyhrála lokální soutěž, do níž se sama dobrovolně přihlásila, dobrovolně (klidně i pod sankcí) z ní neodstoupila a těžko si asi představit, že Houdová netušila, že na povrchní soutěži Miss se hodnotí povrchní vzhled, a nikoliv kamarádství.

  Kdyby to byl první ročník, který kdy Houdová viděla, budiž, ale jednalo se o rok 1999 a deset českých předchozích ročníků již proběhlo, takže měla dost času si zjistit, co se na soutěžích krásy děje.

  „Chtěla jsem raději sesterství než individuální představu úspěchu,“ píše dále, „moje touha byla celou dobu ve spolupráci, spolutvoření a souznění než v soutěžení.“

  Houdová ale sestersky svou korunu, která ji poslala na mezinárodní klání, nenabídla dvěma vicemiss, jež skončily druhé a třetí, dokonce ani nevymizela z módního světa, jak jí tam psala jiná účastnice, že hned skončila s modelingem, jelikož jí už v té době povrchní svět vadil.

  Jako vítězka, byť tedy lokální soutěže s mezinárodní zkušeností, začala využívat výhod, které jí Miss a účast v Miss World přinesly a kam jí otevřely dveře, a to právě na vzhledu postavených a velmi dobře placených kampaní, svého byznysu s nadačním fondem, setkávání se s majetnými, důležitými a vlivnými lidmi (včetně dalších světových modelek, které pomohly sehnat na to či ono peníze), s prezidenty, politiky, se zahraničními podnikateli, i se svým budoucím majetným manželem.

  Helena Houdová s Václavem Havlem

  Helena Houdová s Václavem Havlem, k němuž by se jako obyčejná neslavná občanka země nedostala.

  I dnes má followery a zájemce o své duchovní služby proto, že to je známá bývalá miss provařená tiskem, modelingem, časopisy a kampaněmi, tedy individuálním úspěchem, protože se někam dobrovolně přihlásila, dobrovolně tím prošla a měla štěstí, že vyhrála, nikoliv proto, že to je holka z ulice, která si náhodně založila živobytí na prodeji posvátné sexuality.

  Že někdo dojde prozření, to se samozřejmě stane, podstatné je, jak se k tomu jako člověk postavíte. Můžete se z toho poučit a můžete využít svůj vliv na předání zkušeností.

  Nebo taky můžete využít všeho, co jste vyhráli a co do vás kdo investoval, konkrétně v soutěži krásy všech, kdo se o vás starají a připravují vás na sebeprezentaci a budoucí kariéru, a pak prohlásit, že jste se cítili příšerně, protože jste museli soutěžit a poměřovat se, jak už to na soutěžích bývá, ale výhody, které pro vás z tohoto vlivného startovního bodu vyplynuly, už jaksi opomenete.

  Jestli pokládá soutěž Miss a hodnocení na ní, ať už na té české, nebo mezinárodní, za odporné a nenáviděníhodné, nic se neděje, to je samozřejmě její svobodná vůle.

  V tom případě ale ať se jí zřekne zcela, vrátí titul a nechá se vymazat se seznamu soutěžících, protože tohle útočení ve stylu Me Too kampaně „po dvaceti letech si vzpomenu na svoje pocity“ není fér ani k následným vítězkám, ani k organizátorům a sponzorům soutěže, kteří do toho sypou peníze, aby si holky na měsíc vyjely na výlet, kde je ostatní budou učit, jaká vidlička je na salát, jak prezentovat svou zemi a jak zkusit udělat díru do světa.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 1:02 12. dubna 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   228
  • Trapas
   89
  • Haha
   72
  • Tvl
   56
  • Cože
   52
  • Sladký
   46

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz