Sobota 16. ledna 2021, svátek má Ctirad
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Láska jako z románu: Krampol svou ženu miloval, úletům a eskapádám navzdory

  I když se po sňatku s Jiřím Krampolem (82) zdálo, že mu Hana Krampolová (†59) bude velkou oporou, ukázalo se, že to byl spíš on, kdo bývalou učitelku z mateřské školy držel nad vodou, láskyplně se o ni staral a žehlil její kiksy a průšvihy. Většina mužů by z takového manželství dávno vycouvala, populární moderátor a bavič při své ženě stál za všechno okolností. Je víc než jasné, že ji opravdu miloval.

  Když se 19. února 1993 Jiří a Hana Krampolovi brali, jemu bylo čtyřiapadesát a jí jednatřicet let. Sama Hana Krampolová (†59) se netajila tím, že známého herce a baviče ke svatbě přinutila lstí. Po třech rozvodech se do chomoutu dvakrát nehnal, a to i přes to, že učitelka z mateřské školy byla o dost mladší a panoval tedy obecný předpoklad, že to bude ona, kdo se bude o stárnoucího umělce starat a pečovat o něj.

  „Domluvila jsem se s panem Šimkem tak trochu za Jiříčkovými zády. Zjistila jsem si, kdy nebudou hrát, a protože mi pan Šimek řekl, že 19. února mají volno, šla jsem za Jirkou a řekla mu, že se 19. února vezmeme. Jirka mi řekl: ‚Já nemůžu, to hraju.‘ A já mu řekla: ‚Nehraješ.‘ Takže byla svatba,“ zavzpomínala před časem Krampolová, která profesi učitelky v mateřské škole po sňatku pověsila na hřebík, zřejmě s vidinou velkého světa a nových příležitostí, které ji čekají. Bohužel se tak nestalo a záhy se ukázalo, že si práce ve školce měla více hledět.

  Nějaký čas se živila jako uvaděčka a prodavačka, což jí kýženou radost a pocit seberealizace „překvapivě“ nepřineslo. Díky manželství s Krampolem si vyzkoušela, jaké je to být herečkou. Režisér Vít Olmer ji obsadil do své komedie Waterloo po česku (2002), ve které si zahrála s Evou Holubovou, Emílií Vášáryovou či Janou Paulovou. Kasovní trhák se ze snímku bohužel nestal, spíš naopak, a tak Krampolové nezbylo než se „zabavit“ jinak.

  Představa, že se „chytne“ v prostředí showbyznysu, se ukázala jako hodně naivní, už proto, že paní Hana neměla co nabídnout. Nikdo jí to nemůže mít za zlé, partneři slavných osobností nemusejí být nutně kopiemi svých protějšků, být za všech okolností vtipní, okouzlující, udávat trendy a zářit ve společnosti jako elektrárna. To po nich nikdo nemůže chtít. Úplně postačí, když jsou tomu druhému oporou, čas od času ho doprovodí na akci a hlavně udržují teplo rodinného krbu a vytvářejí potřebné zázemí, které vytížený, národem milovaný umělec potřebuje.

  Zdálo se, že to Krampolová docela zvládá. Bohužel jen do doby, kdy se začala rvát o své místo na „showbyznysovém slunci“. Poté, co se začala objevovat na společenských akcích a pojala podezření, že je celebrita, se začaly dít věci. Rázem vyšlo najevo, že role ženy v domácnosti ji nijak zvlášť nebaví, v kuchyni se otáčí Jiří, děti už jsou dospělé a její jedinou starostí je to, co si vezme na sebe a kam půjde se psem na procházku a „na drápky“. 

  „Byla jsem se Žanynkou v psím salonu, udělali jí melír a drápky. A nechali jsme tam jen 400 korun, to je skvělé,“ jásala Krampolová v jednom z rozhovorů, který se stal legendární. Už proto, že to manželka herce myslela smrtelně vážně a ve finále to byl „highlight“ jejího dne.

  Není divu, že si dlouhou chvíli ve „zlaté kleci“ v bytě v Pařížské nebo na chalupě na Okoři začala krátit pokuřováním a popíjením, tedy kratochvílemi, které jsou v případě prominentních paniček docela časté. Krampol vydělával, trávil hodně času mimo domov a postupem času stále častěji trnul, co jeho manželka zrovna dělá. Přišlo období podivných nákupů, za které paní Hana nezaplatila, pády na lampičku, ze schodů, plastické operace a nedodržení pooperačních stavů...

  Bohužel se ukázalo, že není cesty zpět. Do práce už se Krampolová vrátit nemohla a její muž musel chtě nechtě objíždět republiku, bavit lidi a vydělávat. Což muselo být sakra těžké, zvláště při vědomí, že ten, koho milujete, si odmítá problémy připustit a nechce si nechat pomoci a vy jen čekáte, co bude dál. Došlo na sliby, prosby, ultimáta, což jen tíživou situaci odsouvalo, vše se nabalovalo jako sněhová koule.

  Nepomohly ani společné dovolené či televizní angažmá, kdy ve VIP Prostřeno Krampolová chtě nechtě ukázala, že je celá domácnost na jejím manželovi.

  „Do blázince se rozhodně vrátit nechci, kradou se tam cigarety,“ tvrdila Krampolová poté, co se vrátila z psychiatrické léčebny v Bohnicích. Byly to právě léky a cigarety, které ji spolu s vášní pro alkohol za zdi zdravotnického zařízení dostaly. 

  Po poslední hospitalizaci se konečně zdálo, že ji lékaři dali dohromady a i ona sama si uvědomuje, že chtít se uzdravit musí hlavně ona sama. Hana po návratu domů, který odsunula i pandemie koronaviru, vypadala skvěle, nějaké to kilo přibrala a zdálo se, že bude svému muži konečně oporou. Její organismus se po desítkách let nezřízeného životního stylu už nevzpamatoval.

  „Co se stalo... Zemřela, vykrvácela. Včera byla dobrá celý den, pak vykrvácela. Vstala, šla, upadla, vykrvácela,“ popsal Krampol Expresu poslední chvíle své ženy.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 středa 2. prosince 2020. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   66
  • Super
   48
  • Trapas
   41
  • Haha
   32
  • Cože
   30
  • Sladký
   30

  TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

  Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

  Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

  Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

  Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

  Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 16. ledna 2021, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz