Středa 23. září 2020, svátek má Berta
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Byla to hodná holka, ale věděli jsme, že se ničí, vzpomínají na Krampolovou kolegové a kamarádi

  Když byla zveřejněna zpráva o předčasné smrti manželky Jiřího Krampola (82) Hanky (†59), všichni kamarádi a kolegové známého herce měli starost, co bude s jejich kamarádem. Jiří svou ženu nesmírně miloval a byl jí oporou ve všech těžkých životních situacích, které spolu museli překonat. Na jednom se ale všichni shodli: Hanka se ničila. Jak na ni známé osobnosti vzpomínají?

  Je pravda, že zpráva o smrti Hanky Krampolové přišla jako blesk z čistého nebe, přestože každý věděl, že je nemocná  a se svými neduhy se pořád pere. Nikdo netušil, že situace je tak vážná, že to povede k předčasné a velmi rychlé smrti.

  V pondělí večer zemřela v náručí manžela Jiřího Krampola v jejich bytě poté, co se jí udělalo zle po jídle a upadla na zem. S velkou pravděpodobností bývalé učitelce praskl vřed a smrt přišla rychle. 

  Jak na křehkou blondýnku, která válčila několik let se závislostí na nikotinu, na lécích a také bojovala s nechutenstvím, kvůli kterému byla jeden čas až vyzáblá, vzpomínají kamarádi a kolegové jejího muže?

  Jaký byl podle Zdeňka Trošky Jan Skopeček.

  „Byla to hodná a sympatická holka, která na Jirkovi lpěla. Byla to taková holka z lidu, občas dost nesmělá, ale nebyla zlá. Bohužel bojovala se svými démony. Jak říkal Molière, neumřeme na nemoci, ale na své neřesti. Ona byla hodně důvěřivá, takže si myslím, že jí někdo třeba řekl, že bere tyto a tamty prášky, že mu pomáhají, tak ona to taky zkoušela. Ať je jí lehká zem, musíme se radovat z každého dne, nikdy nevíme, kdy bude poslední,“ řekl režisér Zdeněk Troška (67), který je velkým kamarádem s Jirkou Krampolem.

  Hana a Jiří Krampolovi se v pořadu VIP Prostřeno

  A nebyl sám, kdo o Hance mluví s láskou, ale uvědomuje si, že její smrt nebyla zrovna tématem, o němž by se předtím nemluvilo.

  I ředitel soutěže Muž roku David Novotný si s paní Krampolovou užil své, když mu zkolabovala na soustředění v Tunisku.

  „S Hankou a hlavně s Jirkou jsem v poměrně v blízkém kontaktu, jezdili na každý ročník Muže roku a další akce, které pořádám. Byli i na soustředění v Tunisku, kde musela být hospitalizována, ale dali ji tam dohromady, žádný alkohol nepila. Měla přijet v říjnu na finále. Je to těžké, je mi to líto, naštěstí Jirka má spoustu přátel a je společenský, doufám, že se brzy oklepe. Měli jsme spolu strávit léto, snad už jí je lépe. Je to pro všechny velký šok, bohužel byla na tom špatně,“ řekl David Novotný.

  „Scházel jsem se s Hankou, když jsem měl sraz s Jirkou a on manželku vzal s sebou. Byla to milá holka, na Jirkovi bylo vidět, že ji má opravdu rád. Bohužel jsem se s nimi dlouho neviděl. Upřímnou soustrast,“ řekl Felix Slováček (77), který se více kamarádí s hercem Krampolem.

  Felix Slováček.

  Dlouho se také potkávala na finále Muže roku s herečkou Evou Hruškovou (68) a Janem Přeučilem (83). Jak na ni první Popelka vzpomíná?

  Slavní manželé se nestačili divit, jak rychle přišli o peníze.

  „Umřela poměrně mladá, bohužel byla dlouhodobě nemocná. Jirka ji miloval a vždy za ní stál, snad se z toho brzy oklepe,“ řekla Expresu Eva.

  Ať už každý na Hanku vzpomíná po svém, všichni se shodli na tom, že zdravotní stav byl rozhodně její velkou slabinou. Měla být Jirkovou oporou v jeho velmi pokročilém věku, ale nakonec to dopadlo tak, že on pečoval o ni. 

  Fotogalerie

  Nebezpečná místa Česka: brněnský Cejl. Místo, kde vidíte policii jen projíždět

  Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

  Němci kritizují Česko a vzkazují: Podívejte se na naše opatření. Fungují

  Premium Koronavirová propast mezi Českem a Německem se nadále prohlubuje. Z premianta třídy se stal problémový žák, popisují...

  Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

  Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 23. září 2020, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz