Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  I když vypadla, pro nás je vítězkou: Diváci tleskají Koukalové, publiku se ukázala úžasná žena

  Gabriela Koukalová s Martinem Prágrem | foto: Tilen Vajt/ Pavel Dvořák

  Proč právě oni, ptali se fanoušci Gabriely Koukalové (30) a Martina Prágra, když v sobotu vypadli ze StarDance. Úspěšná biatlonistka, která sportovní kariéru pověsila na hřebík, měla podle nich pokračovat dál. I když se kolo od kola lepšila, na čemž se shodla i porota, na postup to nestačilo. Do hry totiž vstoupily „proměnné“, které s tancem až tak úplně nesouvisejí.

  „Je mi líto, že vypadli zrovna oni dva, dnes rozhodně nebyli slabí. Za mě byla v top trojce společně s Matoušem a Verunkou a jejich tanečníky. Nechápu ty negativní reakce napříč sociálními sítěmi od začátku letošního ročníku směrem ke Gábince. Škoda, ale ta děkovná řeč byla skvělá,“ napsala na facebookové stránky StarDance Petra R., jíž se záhy dostalo možného vysvětlení.

  „Možná byste po přečtení její knihy pochopila ty negativní reakce na sociálních sítích,“ reagovala Karolína S., která zmínila knihu Jiná Gabriela Koukalová, jež mezi veřejností vyvolala velmi rozporuplné reakce. „Diváci nehodnotí pouze podle tance, ale (hlavně) na základě sympatií,“ doplnila.

  Faktem je, že zmíněnou knihou si Gabriela Koukalová nové přátele neudělala. Dopadlo to spíše opačně. Všichni, kdo jí fandili a děkovali za skvělé výsledky a reprezentaci českého biatlonu a sportu v zahraničí, nechápavě kroutili hlavami a ptali se, proč tohle měla zapotřebí a jestli jí tato osobní zpověď stála za to?

  Koukalová v knize mimo jiné zmiňuje poměry v ženském biatlonu a nedá se říct, že by je chválila. Naopak je dává do souvislosti se svými osobními a zdravotními problémy, jimiž si prošla. Dost možná i to pak rozhodovalo při hlasování ve StarDance. Jasně, měl by se hodnotit hlavně tanec a v něm byla Gábina sakra dobrá, na druhou stranu dobře víme, že diváci (a hlasující) jen taneční um nehodnotí, a musíme říct, že Gabriela se v soutěži předvedla jako jedna z nejmilejších a nejpokornějších osob.

  Když ale Gábina odpovídala na to, zda jí fandí i lidé z biatlonu, hodně dlouho rozmýšlela, jak odpovědět. Až po chvíli zmínila nizozemskou biatlonistku, o českém biatlonu se raději ani nezmínila.

  „Nechápu. Nejslabší tanečník Kovy pokračuje. Holt tohle není soutěž o tanci,“ podivuje se Václav M., jenž zmínil Karla „Kovyho“ Kováře, který ve zmíněném kole dostal se svou tanečnicí Veronikou Liškovou nejméně hlasů.

  Hvězda internetu Kovy má zjevně více fanoušků, než se na začátku soutěže mohlo zdát. Typově je podobný jako vítěz z roku 2016, herec Zdeněk Piškula, jehož si oblíbily hlavně divačky. Ty kromě tanečního umu a kultivovaného projevu možná ocenily i fakt, že ho znají ze seriálů a pohádky Tři bratři, nebo v něm viděly syna či vnuka, kterého si (marně) přejí. Přesně to mohou vidět také v Kovářovi, který sice neboduje pohádkou, ale i statisíci sledujících a miliony zhlédnutí jeho videí.

  To Koukalová nabídnout nemůže. I tak se snažila a překonávala překážky v podobě zdravotních komplikací i manžela, který pravidelně „pro štěstí“ chyběl na přímých přenosech. Snažila se možná ještě více než ostatní, protože je na to zvyklá ze světa sportu a jinak to ani neumí, nerada odvádí polovičatý výkon.

  Možná jí scházela potřebná lehkost a bezprostřednost, již pravidelně předvádí Veronika Khek Kubařová, která je navíc navýsost elegantní, nebo třeba Matouš Ruml. Ten boduje i dobrou náladou a kukučem, který divačky milují. Jeho i Veroniku navíc dobře znají z televize, ať už z pohádek, nebo seriálů, a to se prostě počítá a vždycky počítat bude!

  Gabriela Koukalová byla skvělá, možná patřila mezi favority soutěže a v očích některých diváků vítězkou také vždycky bude. Jenže konkurence byla veliká a i hlasující velmi pečlivě zvažovali, komu mají poslat hlas, protože objektivně jsou aktuálně všichni soutěžící skvělí. Není mezi nimi žádné „dřevo“ typu Lukáše Pavláska, kterého lidé posílali dál, aby „byla prča“.

  A tak i když bývalá biatlonistka vypadla, zásluhy, podobně jako ve světě sportu, rozhodně má a nikdo jí je nevezme. Podobně jako zážitky a nové přátele, které díky soutěži získala. 

  „Je to zvláštní pocit. Spousta z vás se tváří, že jsme na pohřbu, ale zase nic tak hrozného se nestalo. Můžeme být veselí. Každá kulka netrefí. Bylo to super,“ zhodnotila svou účast Koukalová, která si podle svých slov ve StarDance sáhla za hranice svých možností. 

  Fotogalerie

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

  Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

  Premium

  Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

  V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz