Pátek 25. září 2020, svátek má Zlata
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Ellen DeGeneres má problém: Propaguje lásku, přitom šikanuje zaměstnance!

  Komička Ellen DeGeneres čelí vážným obviněním. | foto: Autor: Reuters

  Kamarádka manželky prince Harryho Meghan lítá v maléru. Opět. Po Jessice Mulroneyové, která byla obviněna ze zneužití svojí „bílé nadřazenosti“ černošskou instagramerkou, čelí několika různým nařčením moderátorka vlastní show na stanici NBC Ellen DeGeneres. Nejméně 36 bývalých a současných zaměstnanců na ni podalo stížnost, že vévodila toxickému prostředí na pracovišti, jež bylo plné rasismu, šikany, zastrašování a sexuálního obtěžování. Vlivné ženě Hollywoodu hrozí konec kariéry.

  Když veřejnost tepala prince Harryho a jeho Meghan za útěk z královské rodiny, Ellen DeGeneres vystoupila na jejich podporu. Mluvila o tom, že jde o soucitné lidi, kteří toho pro svět dělají tolik dobrého. A kritizovat takové lidi není fér.

  Každou show zakončuje tradiční hláškou: „Buďte k sobě hodní.“ Na laskavosti v podstatě postavila celou svou image. V devadesátých letech ze sebe udělala mučednici, když se přiznala k homosexualitě, v tehdejší době za to čelila vlně odporu.

  O to větší pozdvižení teď způsobila obvinění, která se na bavičku a moderátorku valí. Podle zaměstnanců vždy na pracovišti přiživovala toxické prostředí plné rasismu, šikany či sexuálního obtěžování a k podřízeným se chovala jako ke kusu hadru.

  Společnost Warner Bros., která její The Ellen DeGeneres Show produkuje, se zabývá podnětem nejméně 36 lidí. Trvá sice na tom, že se vyšetřování netýká samotné moderátorky, nýbrž jejích tří kolegů producentů, jenže velká část svědků připisuje skandální chování právě DeGeneres.

  „Ta její sra*ka ‚buďte k sobě milí‘ platí, jen když jedou kamery. Je to jenom pro show,“ cituje Mail Online jednoho ze zaměstnanců.

  Komička Ellen DeGeneres je další obětí takzvaného cancel culture.

  Komička Ellen DeGeneres

  Jak to vlastně všechno začalo? Americký komik Kevin T. Porter zveřejnil štiplavý tweet, že je podle jeho zkušeností Ellen DeGeneres ‚notoricky nejzlejší osobou na světě‘, a nabídl dva dolary na charitu za každého, kdo se mu ozve s nějakou zkušeností s hollywoodskou moderátorkou.

  „Neměl jsem žádný záměr. Byla to jen taková vtipná myšlenka, která mě napadla v posteli. Připadalo mi to jako vtipný a kreativní způsob, jak vybrat peníze na charitu,“ řekl později Porter deníku New York Post.

  Portia de Rossi a Ellen DeGeneres

  Ellen DeGeneres s partnerkou

  Při psaní tweetu ještě netušil, že se mu ve zprávách sejde na 2700 svědectví. Některá bizarní a jiná zase hodně ostrá.

  Mezi pisateli byla třeba servírka, podle níž si Ellen DeGeneres písemně stěžovala jejímu šéfovi, že ji obsluhovala s místy odloupnutým lakem na nehty.

  Bývalá zaměstnankyně Hedda Muskatová zase přišla se svědectvím, jak jeden z producentů Ellenina pořadu řval na člena štábu. Moderátorka se prý dobře bavila, chichotala se a nakonec prohlásila: „Každá produkce potřebuje svého psa.“

  Muskatová se nechala slyšet, že nikdy nepracovala v tak zlém prostředí.

  Další nejen zaměstnanci, ale i slavné osobnosti se na adresu Ellen DeGeneres vyjadřují ve smyslu, že se o její zlé povaze dobře ví.

  „Když se přestěhujete do L. A., první dvě věci, které se stanou, jsou, že dostanete pokutu a někdo, kdo kdysi pracoval pro Ellen, vám poví příběh o tom, jaké je to monstrum,“ glosuje vtipně spisovatel a komik Dan Sheehan.

  Otázkou teď je, jaký osud Ellen DeGeneres čeká. Podle zdrojů si ona sama dobře uvědomuje, že ačkoliv se vyšetřování společnosti Warner Bros. netýká přímo její osoby, s kariérou se dost možná bude muset rozloučit.

  Fotogalerie

  Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

  Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

  Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 25. září 2020, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz