Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  „Zastrašila mě bílou nadřazeností,“ řekla černoška o moderátorce. Dostala padáka a zřekla se jí i Meghan

  Blogerka Sasha Exeterová (vlevo) obvinila Jessicu Mulroneyovou (uprostřed) z toho, že ji zastrašovala svou „bílou privilegovaností“. Kamarádka Meghan (vpravo) na ni kvůli tomu zanevřela. | foto: InstagramProfimedia.cz

  Mimořádně bizarní situace nastala kolem známé kanadské návrhářky a moderátorky Jessicy Mulroneyové, která platila za nejlepší přítelkyni vévodkyně Meghan, dokonce je kmotrou jejího syna Archieho. Černošská blogerka obvinila Mulroneyovou z toho, že urazila její výzvu k podpoře hnutí Black Lives Matter a navíc proti ní při výměně názorů využila svojí „bílé nadřazenosti“. To vše stačilo k tomu, aby Mulroneyovou vyhodili ze všech prací, které jako návrhářka měla. Navíc se proti ní obrátila i samotná Meghan Markleová a zavrhla ji. A ve finále se teď i sama Mulroneyová omlouvá a sype si za svou „bílou privilegovanost“ popel na hlavu.

  Vše začalo tím, že černošská blogerka Sasha Exeterová vyzvala slavné osobnosti, aby podpořily hnutí Black Lives Matter. Na Meghaninu nejlepší přítelkyni a kmotru jejího syna Archieho Jessicu Mulroneyovou prý neapelovala přímo.

  Právě Jessica ale odpověděla ve veřejné diskuzi a výzvu měla podle Exeterové zesměšnit. Vlákno, v němž se tak stalo, už ovšem není k dohledání. 

  Exeterová nicméně později zveřejnila dvanáctiminutové video, ve kterém popsala, jak její spor s Mulroneyovou pokračoval. Kanadská moderátorka jí prý měla poslat několik soukromých zpráv. Obě ženy se pohádaly, na čemž by asi nebylo nic divného, kdyby Exeterová neobvinila Mulroneyovou z toho, že ji vydírala a využila přitom svojí „bílé nadřazenosti“.

  „Mluvila jsem s různými společnostmi a lidmi o tom, jak ses ke mně zachovala,“ měla například Mulroneyová říct a naznačovala tak zřejmě, že Exeterové zničí kariéru.

  Bloggerka Sasha Exeterová

  Blogerka Sasha Exeterová

  Afroamerická blogerka prý byla doslova ochromena strachem z toho, jak se k ní Mulroneyová chovala. Prý to byla „učebnicová ukázka bílé nadřazenosti“.

  „V žádném případě nenazývám Jessicu rasistkou, ale ona si velmi dobře uvědomuje své bohatství, sílu a privilegium kvůli barvě své kůže,“ prohlásila ve videu Sasha Exeterová. 

  Zřekli se jí zaměstnavatelé i Meghan

  Přesné detaily soukromé výměny názorů mezi oběma znesvářenými ženami známy nejsou. Pouhá obvinění ve dvanáctiminutovém videu ovšem stačila k tomu, aby se Jessice Mulroneyové začal hroutit svět.

  Vyhazov dostala Jessica Mulroneyová ihned nejen od kanadského módního domu Hudson’s Bay, končí také v několika televizních pořadech. Konkrétně jde o nejdéle vysílaný kanadský pořad pro ženy CityLine či show Good Morning America, jejichž štáby si zvaly Mulroneyovou jako hostující expertku. 

  Padáka dostala ale i v pořadu I Do, Redo, kde patřila ke stálicím. Show se věnuje organizaci svateb.

  Kromě toho navíc ještě nedávno nejlepší kamarádce ukázala záda i Meghan Markleová.

  Přitom Mulroneyová jí pomáhala třeba i s přípravami na královskou svatbu. Manželce prince Harryho prý vadí, že je v médiích jako kamarádka Mulroneyové s kauzou spojována i ona.

  Jessica Mulroneyová s manželem

  Jessica Mulroneyová s manželem

  „Meghan se cítí naprosto ponížená tím, že byla do této věci vtažena. Řekla, že Jessica v žádném případě není rasistkou, ale způsob, jakým tu situaci pojala, je necitlivý a zlý. Nechala se slyšet, že přátelé odrážejí osobnost, takže nemůže být nadále s Jessicou spojována, alespoň ne na veřejnosti. Musí udělat, co je potřeba, aby si zachovala důstojnost a vlastní pověst,“ řekla britskému Daily Mailu Meghanina kamarádka.

  Zasloužila jsem si to!

  A vrcholem celé bizarní kauzy je, že sama na sebe ve finále útočí i Jessica Mulroneyová. Ta se za svou bílou nadřazenost už stihla omluvit na Instagramu. 

  „Neměla jsem v úmyslu nijak ohrožovat její (Exeterové, pozn. red.) život. Nesouhlasily jsme spolu navzájem a mně se to vymklo z ruky. Za to se omlouvám. Události, které se odehrály v posledních několika dnech, jasně ukázaly, že na sobě musím pracovat,“ vzkázala Mulroneyová.

  „Uvědomuji si více než kdy jindy, jak mě to, že jsem bílá a privilegovaná žena, posunulo daleko před tolik lidí, především těch z černošské komunity. Minulost už změnit nemohu, ale mohu se snažit zlepšit budoucnost,“ pokračovala.

  „Respektuji rozhodnutí zaměstnavatelů, rozhodla jsem se v tuto chvíli odstoupit od svých profesionálních zakázek. Budu to brát jako čas k přemýšlení, učení se a soustředění na svou rodinu. Jsem stále více odhodlána podporovat protirasistické hnutí a udělat vše, co bude v mých silách, abych vše napravila,“ dodala.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz