jít naiDNES.cz

Dana Morávkové učí syna tvrdé škole života: Ve Varech musí prodávat lístky!

Syn Dany Morávkové a Petra Maláska je ve Varech pracovně. | foto: Tilen Vajt, Jiří Pitrof, Ladislav Křivan

Herečka Dana Morávková a skladatel Petr Malásek mohou být na svého syna Petra patřičně pyšní. Ačkoliv oni sami nemají rozhodně hluboko do kapsy a ve svých oborech patří k absolutní špičce, jejich syn nedostává rozhodně nic zadarmo. Místo toho, aby si s nimi užíval karlovarský festival jako VIP host, tvrdě dře a vydělává si peníze!

Zlatá mládež. Takto se označují děti bohatých a slavných, které dostanou vše na zlatém podnose a pro svou budoucnost nehnou ani prstem, protože jim jejich úspěšní rodiče vyšlapali zlatem dlážděnou cestičku.

Tomuto pozlátku podlehl například syn herce Martina Dejdara, do elitní dětičky svého času patřila dcera Veroniky Žilkové Agáta Prachařová, a dokonce i syn prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiřího Bartošky Janek.

Morávková s Maláskem svého syna vedou jiným směrem. „Od malička jsme ho vychovávali tak, aby znal hodnotu peněz. Jestli můžu mluvit i za Petra, i my jsme byli tak vedeni. Já jsem také od mala chodila na brigády a měla jsme strašnou radost, že jsem si vydělala vlastní peníze,“ sdělila nám Morávková, když jsme se ji zeptali na syna, který v hotelu Thermal prodává festivalovým hostům lístky do kina.

Je tady jeden z mnoha. Ale není to nic výjimečného. Už loni byl Péťa na brigádě, protože toužil po drahých sportovních botách. A jelikož jsem věděla, že si vydělá strašně moc málo peněz, tušila jsem, že si je nekoupí. Taky si je nekoupil. Najednou to bylo zbytečné,“ vysvětlila herečka, podle které jejich syn nikdy nebude zaškatulkován jako člen pražské zlaté mládeže.

Mladého Petra vychováváme tak, jak naši rodiče vychovávali nás. Petr nikdy nebude nafoukaný. Asi i když by něco dokázal, tak nebude, protože ani jeho tatínek není nafoukaný, i když by mohl být,“ dodala Morávková skromně.

To ale rozhodně neznamená, že by jejich syn strádal. „Když potřebuje něco koupit, koupíme mu to, protože zatím studuje a nevydělává,“ dodala a Malásek ji doplnil, že prostě syn dostává kapesné, a když je zle, dostává nad kapesné.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:28 2. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Haha
  9
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  6
Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře