jít naiDNES.cz

Matce zabité Simony poslal tisícovku, ale viník nehody na Orlíku jezdí v drahém voze

Matce Simony, kterou svou nebezpečnou jízdou na vodním skútru v roce 2016 usmrtil, poslal tisíc korun a tvrdí, že náhradu škody pozůstalým ve výši 1,4 milionu korun nemá z čeho zaplatit. Fotografové Expresu vyfotili partnera dcery Lindy Finkové a Richarda Genzera, Christopha Steinerta, jenž jezdí ve voze za téměř dva miliony korun.

Jelikož Christoph Steinert u soudu přislíbil, že odškodnění zaplatí, místo šestiletého trestu, který mu hrozil, odešel ze soudní síně za usmrcení z nedbalosti s tříletým trestem s podmínečným odkladem na pět let a osmiletým zákazem řízení motorových plavidel.

Od tragické události, kdy Steinert se svým kamarádem narazil vodním skútrem na Orlické přehradě do pramice, v níž byla tehdy osmnáctiletá dívka s přítelem, letos v létě uplynou tři roky a matka s otcem tragicky zemřelé Simony na své odškodnění stále čekají. Podle posledních informací měl Steinert dokonce matce zesnulé Simony poštovní složenkou zaslat tisícikorunu, což Simonina maminka odmítla převzít. Považovala to za ponižující.

Ačkoliv Steinert tvrdí, že je jako student vysoké školy bez financí, jak jsme také informovali, podle obchodního rejstříku je od loňského roku jednatelem firmy Rimedio delta, kterou vlastní zpěvačka Linda Finková. Ta ale tvrdí, že pro ni partner její dcery pracuje zcela bez nároku na honorář.

U automyčky, již společnost v pražských Čestlicích provozuje, naši fotografové Steinerta potkali. K provozovně přišel společně se svou sestrou a rozdával úsměvy na všechny strany. Když si přítomných fotografů Expresu všiml, ihned změnil výraz ve tváři a snažil se rychle z místa zmizet.

Christoph Steinert tvrdil, že nemá dostatek peněz na to, aby mohl pozůstalým zesnulé Simony zaplatit odškodnění, ale jezdí v BMW X5, které nové jenom v základní výbavě stojí 1,5 milionu korun. S lepší výbavou se cena mohla vyšplhat až ke dvěma milionům.

Zeptali jsme se Lindy Finkové, zda vůz náhodou není firemní, když je Steinert jejím zaměstnancem, na naši SMS zprávu ale neodpověděla, přestože se nám zobrazilo, že si ji přečetla. Auto může být i půjčené, vypadá to ale zvláštně, když Steinert se odvolával proti částce 1,4 milionu korun, kterou musí zaplatit rodičům dívky jako nemajetkovou újmu, a nyní je viděn v takovém voze.

Soudkyně Milena Vránková, která měla případ na starosti, však jeho žádost o snížení odškodného viděla jako nedůvodné.

„Není důvod částku snižovat. Bylo to zamítnuto jako nedůvodné, jednak proto, že to byla jejich jediná dcera a rodičům způsobil obžalovaný psychickou újmu. Zároveň neprojevil dostatečnou lítost,“ uvedla Vránková (zde).

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 20. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  191
 • Trapas
  36
 • Super
  22
 • Cože
  22
 • Sladký
  21
 • Haha
  20
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře