jít naiDNES.cz

Proč do toho šťouráte? Finkové vadí otázky na dceřina přítele, který zabil dívku na Orlíku

Linda Finková zaměstnala mladíka, který zabil dívku (†18) při jízdě na skútru. Jeho skútr si vzal Genzer. | foto: Expres.cz

Herečce Lindě Finkové se nelíbí otázky ohledně dceřina přítele, který v roce 2016 nebezpečnou jízdou zabil na vodním skútru mladou dívku (†18). Christoph Steinert (21) měl zaplatit 1,4 milionu korun jako náhradu škody pozůstalým, ale podle rodiny zatím poslal jen tisícovku. Přitom jako student je od minulého roku jednatelem firmy Rimedio delta, kterou vlastní Finková. Zajímalo nás, proč pracuje zadarmo a neplatí bolestné. Také jsme zjišťovali osud skútru, který spoluvlastnil Richard Genzer.

K tragické události došlo 10. července 2016. Zatímco Simona J. se plavila na pramici s přítelem, Christoph Steinert jel na skútru s kamarádem.

Osudným se Simoně stal moment, kdy Steinert zatoužil po adrenalinu a najel na vlnu, kterou za sebou nechal výletní parník. Neovladatelný skútr byl vymrštěn na pramici a dívka po nárazu utrpěla těžký úraz hlavy. I přes rychlý transport vrtulníkem do nejbližší nemocnice svým zraněním podlehla.

Ačkoliv Steinertovi hrozilo šestileté vězení, nakonec odešel ze soudní síně za usmrcení z nedbalosti s tříletým trestem s podmínečným odkladem na pět let a osmiletým zákazem řízení motorových plavidel. Soud také dívčině matce přiřkl odškodné 800 tisíc a otci, jenž s rodinou nežil, 600 tisíc korun.

Ačkoliv u soudu Steinert svého činu litoval a přislíbil, že odškodné zaplatí, Simonina matka před několika dny prozradila, že musela na Steinerta uvalit exekuci, protože nedostala ani korunu. Později jí měla složenkou dorazit tisícikoruna, kterou ale odmítla převzít.

Steinert sice tvrdí, že je jako student bez financí, podle obchodního rejstříku je ale od loňského roku jednatelem firmy Rimedio delta, kterou vlastní zpěvačka Linda Finková. Ta ale tvrdí, že pro ni partner její dcery pracuje zcela bez nároku na honorář.

Tímto skútrem byla Simona J. usmrcená.

Tímto skútrem byla Simona J. usmrcena.

„Tak jsme se dohodli. Dala jsem mu šanci. Až firma, ve které jsou mé investice, bude v černých číslech, budu ho vyplácet. Zatím je určen jako člověk jednající za mou společnost. Není zaměstnanec. Zkrátka dostal ode mě šanci, aby si peníze mohl vydělat,“ tvrdila Finková v rozhovoru pro eXtra.cz s tím, že nyní je Steinert na vysoké škole, tudíž je nemajetný.

Zpěvačka přiznala, že si telefonní číslo matky zabité dívky zablokovala, protože ji její SMS zprávy obtěžovaly.

„Od maminky té zesnulé dívky jsem dostávala SMS zprávy stejně jako Christoph. Nic příjemného to rozhodně nebylo, protože já za nic nemohu. Já s tím ale nemám nic společného. Nakonec jsem si telefonní číslo té paní zablokovala,“ říká Finková, u které měl podle našich informací Steinert nějakou dobu dokonce společně s její dcerou bydlet.

Je otázkou, zda to bylo předtím, než se stal jednatelem její firmy, kde pracuje zcela bez nároku na honorář, nebo již z pozice jejího zaměstnance.

Když jsme se jí na to zeptali, místo odpovědi na našeho redaktora zaútočila. „Nevím, proč do toho furt šťouráš. Máš nějaký osobní důvod mě do toho furt zatahovat?“ napsala Finková, aniž by odpověděla na dotaz. Když jsme ho zopakovali, již neodepsala.

Vlastní Richard Genzer inkriminovaný skútr?

Vlastní Richard Genzer inkriminovaný skútr?

Do příběhu je zapletený i Richard Genzer, který se ke kauze do této chvíle nevyjádřil. Expres má totiž k dispozici snímky, z nichž je zřejmé, že před jeho pražským hausbótem stojí skútr, který je totožný s tím, na kterém Christoph Steinert usmrtil teprve osmnáctiletou Simonu.

Podle informací Expresu má jít dokonce přímo o inkriminovaný stroj, jímž byla dívka usmrcena. Ten totiž měli napůl koupit Steinertův otec a právě Genzer. Po tragédii se jeho stoprocentním majitelem měl stát právě slavný „partičkář“.

I Genzera jsme se samozřejmě pokusili kontaktovat a položit mu dotaz, zda je pravda, že vlastní skútr, kterým byla usmrcena Simona J., na naše SMS zprávy ale pro jistotu nereagoval vůbec.

Nutno říct, že Richard Genzer a Linda Finková nejsou rodiči Christopha Steinerta a za jeho činy bezesporu nenesou odpovědnost. Zdá se ale, že jsou do příběhu zapletení víc, než by oba chtěli.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 4:05 11. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  112
 • Trapas
  67
 • Cože
  21
 • Sladký
  19
 • Super
  18
 • Haha
  18
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře