Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Vltavský: V SuperStar se vařilo z vody a vypéct diváky není radno, s dorty by se jim mělo pomoct

  Pořad Peče celá země diváky nesmírně baví. Málokdo se však druhý den pustí do pečení dezertu Pavlova, který zabere půl dne. | foto: Koláž Expres.cz

  Televizní vaření, pečení a ve finále i „smažení“ je v kurzu. Zatímco soutěžící z pořadu Peče celá země si lámou hlavu s knedlíky, crumblem a Pavlovou, která má k lámavosti sklony, SuperStar zatím vaří tak trochu z vody. Než se rozjedou soutěžní kola, chybí soutěži potřebný drajv a šmrnc. Nová kriminálka Zrádci je podle některých diváků zase šmrncovní až moc.

  Není pochyb o tom, že s pořadem Peče celá země se Česká televize trefila divákům do vkusu. Nebudeme si nic nalhávat, sladké je v kurzu, a to i přes výživová doporučení lékařů, lobby za stévii a agáve či nejrůznější „sugar-free“ výzvy. 

  V osmém díle se měli soutěžící poprat s knedlíky, crumblem s vanilkovým krémem a také dezertem jménem Pavlova, na který měla Lucie, Pavlína, Petra, Anička a Jenda celkem čtyři hodiny. Ani to málem nestačilo. Výzvy jsou kolo od kola náročnější a divák, jenž zamrzl u bábovky či štrúdlu, nestačí žasnout.

  Když v prvním díle soutěžící měli za úkol dělat právě bábovku, lidé se druhý předháněli v tom, kdo ji v neděli na základě sledování show Peče celá země pekl a komu se více povedla.

  To se u dortu Pavlova nestalo, diváky u obrazovek odradilo hlavně „velký špatný a nejistý“ v podobě vanilkového krému k rebarborovému crumblu. Ten se až na Pavlínu nepovedl nikomu a i přes veškeré (a často i opakované) snahy skončil v lepším případě pudinkem, v horším případě tmelicí hmotou na okna.

  Nejednoho diváka, který u televize mlsně kouká a běží pro papír a tužku, aby si honem napsal postup, napadlo, že by to chtělo „chutnou zkratku“.

  Nikdo neříká, že mají porotci rozdávat rady jako Jiří Babica ve stylu: Když nemáte houby, dejte tam houbové koření. Na druhou stranu recepty jsou často dost náročné a jejich snazší variantu by fanoušci pořadu jistě uvítali. Peče celá země je sledovaný pořad, ale chybí mu trocha zázemí od týmu pro diváky.

  Stačilo by jen diváky ukonejšit třeba tím, že rebarborový crumble bude stejně dobrý s kvalitním pudinkovým krémem s pravou vanilkou a smetanou. Nebo že Pavlovu můžete při nedostatku času nahradit stejně chutným dezertem Eton mess, na který vám stačí kupované sněhové pusinky, a ukázat jednodušší varianty.

  Než trávit čtyři hodiny s Pavlovou a vyrábět zdobení z taženého karamelu, je lepší pro začátek zvolit něco snazšího a postupně přidávat na obtížnosti. Jinak se může stát, že mnohahodinové snažení skončí v koši a dotyčný už se k pečení nikdy nevrátí. Maximálně smíchá směs na perník a šoupne plech do trouby.

  A když jsme u toho „perníku“, jak se v Česku přezdívá pervitinu, veřejnoprávní televize naservírovala první díl seriálu Zrádci. V něm vsadila na um a pohled Viktora Tauše, který má s drogami svoje zkušenosti, a scénář Mira Šifry i herce Cyrila Dobrého v hlavní roli. 

  Konzervativní diváky novinka zaskočila. Netradiční kamera, hra se zvuky, kdy musíte neustále lavírovat s ovládáním hlasitosti, i velký důraz na estetično, to všechno sebejistě servírují Zrádci, kteří na sklonku víkendu zavedou do drogového podsvětí. 

  To je pro citlivější povahy silná káva, zvláště s ohledem na to, že jde přece o nedělní večer, kdy se máte v poklidu připravit na pondělí a začátek pracovního týdne. Chtělo by to spíše nějakou tu pohodičku a selanku, a ne vulgární thriller s hořkou příchutí.

  Uvidíme, jak se budou příběhy hlavních postav vyvíjet. Je zajímavé nahlédnout pod pokličku, tedy spíše laboratorní baňku oboru, v němž hrajeme světový prim. I to je veřejnoprávní služba.

  Dost si, minimálně podle některých diváků, „zavařili“ i Zdeněk Pohlreich a Patricie Pagáčová. Zatímco Superšéf je ve svém novém pořadu až moc vulgární, hvězda seriálu Modrý kód je prý až příliš arogantní a v SuperStar nemá co dělat.

  V tomto ohledu diváci herečce dost křivdí. Pozná, když někdo (ne)umí zpívat, a její pohled na věc je často správný, upřímný a výraz ve tváři všeříkající. Navíc tam sedí za sebe, a ne za Terezu Jordánovou z Ulice, kterou pouze hrála, ona se jí ve skutečnosti nestala, že ano.

  Vaření zkrátka hraje prim a televize slušně zatápějí pod kotlem. Tak snad jim plamen nezhasne...

  Fotogalerie

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz