Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bořek Slezáček jako hvězda Tváře: Na opravdovou kariéru už mi nezbývá moc času

  Před dvěma lety jsme spolu dělali rozhovor a řešili jeho boj se závislostí na chlastu a ženských. Na konci mi řekl: Hele, já už si žádnou chybu nemůžu dovolit. Od té doby se objevoval stále více v divadlech, muzikálech i filmech, až nakonec přišla životní nabídka, jíž byla účast v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Bořek Slezáček (53) chytil šanci za pačesy a přes noc se stal tahákem celé show. A jestli ho to změnilo?

  Je pro tebe Tvář tím zásadním průlomem v kariéře?

  Všechno se vším souvisí. Za tu dobu jsem natočil několik projektů pro Českou televizi, odpremiéroval pár divadelních představení a snažil se profesně posunout. Nabídka na prime time show na sobotní večer je toho asi svým způsobem výsledek. Ale jako zásadní průlom v kariéře, to bych neřekl.

  Jak ale přišli zrovna na Slezáčka?

  Asi jako na kohokoliv jiného, výběrem podle nějakých kritérií. Samozřejmě producentům Tváře do hlavy nevidím, ale oni mají ten projekt zatraceně dobře promyšlený a ty účinkující vybrané tak, aby si tam každá cílová skupina našla svoje, v tom jsou teda mistři. Televizních projektů podobného ražení je spousta a za rok si na účinkující vzpomenou jen skalní fanoušci. Jsem už starý chlap, a tak věci nepřeceňuju. Není to tak, že se zúčastníš, byť superúspěšné televizní show, a pak ti rok zvoní telefon. Zásadní průlom by byl hollywoodský film nebo výhra ve sportce. Teď úplně přesně nevím, co bych raději. Asi tu sportku. Koupil bych si obytňák a už jen cestoval. A začal bych zase pít.

  Ty sám se vidíš v jaké cílové skupině?

  Podle mého názoru mám sloužit k potěše osamělých dam, alkoholiků, těch, co nadržují outsiderům, a taky jako hromosvod.

  I když se o tobě říkalo leccos, jako třeba nejslavnější expartner nejhezčích žen a tak dále, mně k tobě estrádní show úplně nesedí. Mýlím se?

  Nevím, to mi řekni ty. Jsem herec a moje práce spočívá v tom, že hraju a zpívám. A to dělám i tady. Ty jsi bulvární novinář a tvoje práce je natírat lidi, takže možná máš potřebný nadhled. Mimochodem, taky mi na to nesedíš. Ale jasně, že jako stárnoucí pankáč nejsem asi typický představitel televizního mainstreamu, ale jsem si jist, že i tohle měli producenti jako záměr.

  Kde stálo to rozhodnutí jít do takového formátu? Řekl sis: Tak a je mi padesát, kdy ještě dostanu takovou šanci?

  Začal jsem sekat dobrotu relativně nedávno a na opravdovou kariéru mi už nezbývá zase tolik času. Takže samozřejmě zvažuju každý krok. Ale nejsem váhavý střelec. Byl jsem za tu nabídku rád hned od počátku, protože už jen to, že nad tebou jako nad potenciálním tahákem někdo uvažuje, je potěšující. Navíc moje agentka Mirka Hyžíková mi u každé nabídky říká, co si o ní myslí. Tohle vezmi, tohle bych raději nedělala. A když jsem jí to volal, zasmála se, což teda ona dělá furt, jak je šťastná povaha, ale vzápětí na to řekla: To samozřejmě vezmi. Navíc spousta mých kolegů z divadel už tím prošla prošla a všichni na to měli jen velmi fajn vzpomínky. Takže reference byly jen pozitivní. A o kreativní producentce Simoně Matáskové jsem přesvědčený, že je v televizní branži strop.

  Tak vypadala scéna vystoupení Bořka Slezáčka, kdy se proměnil v Billyho Idola.

  Věděl jsi do čeho jdeš? Že možná budeš zpívat a tančit jako Britney Spears?

  Kamaráde, v divadle v Alence v kraji zázraků jsem hrál bílého králíka. Měl jsem kraťasy, čumáček, uši, cylindr a jezdil jsem po jevišti na červené koloběžce. Mě už nic překvapit nemůže. Když mohl Pavel Kříž hrát Hitlera, můžu já klidně dělat Britney Spears, ne?

  Souhlasím. Musel jsi jít na něco jako na konkurz, nebo tě vzali rovnou?

  Nic ve smyslu klasického konkurzu jsem neabsolvoval. Byl jsem na pětiminutovém pohovoru se Simonou a její partou, kde se řešilo, jestli budu mít čas. Kdo mohl vědět, že budu mít spoustu času, že. Pěvecké schopnosti adeptů posuzuje Linda a s tou hraju v divadle, takže měla dost jasnou představu o mých chabých limitech.

  Hned v úvodním reklamním jinglu ses objevil praktický nahý. S tím jsi byl v pohodě?

  Nevystoupil jsem prakticky nahý, ale úplně nahý se scénkou ve sprše. A vymyslel to scenárista Honza, který je nesmírně plachý člověk a na první schůzce mi celý rudý v obličeji omluvně sdělil, že by rád v rámci scénky, abych to odehrál ve sprše, jestli prý by mi to nevadilo. Hned jsem mu na to odpověděl, že ne, a jestli bych tam nemohl být úplně nahý, protože mám hrozně velkou klobásu a že bych ji rád ukázal. Že teda Sagvan má ještě větší, ale že i tak zkazím spoustě lidí život. A on se jen tak zmateně zachichotal, protože vůbec nevěděl, jak si to přebrat, a nebyl si jistý, jestli si z něj dělám prdel, nebo ne. Já mu od té doby nakládám furt a myslím, že si to chudák ještě nepřebral.

  Zhubnout a následně zformovat postavu se mu v první části tohoto roku povedlo díky ketodietě.

  Co tě na Tváři nejvíc překvapilo?

  Tak byl to trochu krok do tmy, ale na druhou stranu nic, co by člověk neznal z divadla. Prostě nacvičíš nějaké číslo a pak ho jdeš ukázat lidem. Jen samozřejmě hned v tom prvním díle jsem měl strašnou trému. Máš to sice nazkoušené, ale jen jeden pokus naostro. Takže jako premiéra v divadle. Akorát tady je to každý týden. Ale zábavné je to od počátku. Když už se dáš na vojnu, stejně už musíš bojovat.

  Řekneš mi něco, co o tom pořadu nevíme?

  Je to už sedmá řada a o tom, jak ten projekt funguje, panuje asi poměrně jasná představa. Jistě, nějaké pikanterie by se našly, ale nic nad rámec. Snad jen že tam máme strašný catering. I když proti školní jídelně ZDŠ Ostrava Kamenec, model 1973, je to pořád michelinská restaurace. Ale stejně, kuchař by zasloužil trest smrti.

  Když jsem se díval na ČSFD, kolik má Tvář procent, vyskočily na mě komentáře typu: panoptikum umělých hrůz, absolventi zfušovaných plastik, transexuálové, zábavní dno… Myslíš si, že je to pro diváky něco jako guilty pleasure, zanadávat si na české zpěváky, že nedovedou dokonale napodobit světové protějšky?

  Co si myslím nebo nemyslím, je úplně jedno. Tvář je komerční projekt a je to drtivě nejsledovanější pořad sobotního prime timu v Česku. O čtyři parníky. A to je jediné kritérium, podle kterého se hodnotí úspěšnost takového projektu. Co si myslí parta hejtrů, kteří potřebují někde vypsat své nenávisti, je mi upřímně jedno. Ať to vypnou, když je to sere. A taky dost pochybuju, že ten milion lidí, co to každou sobotu sleduje, to má sakumprásk všichni jako guilty pleasure. A i kdyby, názory jsou jako díry v zadku, má je každý. I když, upřímně, v podstatě mají v něčem pravdu. Moje Cher i Urbánková byly čirá travesty show. Ale je to hra, zábavná show. To přece nejde brát vážně.

  Na mě tam působíš jako strašný pohodář. Týpek, co sedí na lavičce a dělá, že se ho to vůbec netýká, a když na něj dojde řada, „zabije“ to trefeným vtipem. Máš to takhle připravené?

  Nic si nepřipravuju, kromě svého čísla, samozřejmě. Snažím se být spontánní a vyrovnaně spíš jen působím. Jsem trémista, jen s tím už umím za ty roky aspoň trochu pracovat. A opravdové nervy mám až těsně před klapkou. Tam vím, že mi strach z výkonu ubere, a taky to tak vždycky je.

  Kolik ti ubrala nebo přidala Naďa Urbánková?

  Jsem docela fanda travesty večírků, takže dobře. Akorát mi při zpívání vypadly falešné zuby, a protože v té písničce není jediná pomlka, tak jsem to celé odšišlal s protézou v puse a z toho stresu mě vůbec nenapadlo je prostě vyplivnout.

  Naopak tvoje oblíbená tvář je?

  To je těžko říct. Moji oblíbenci by asi v takovém pořadu působili nepatřičně. A ono se to musí líbit hlavně divákům, takže nejde o to, co by bavilo mě. Já si na každém čísle něco zábavného najdu. Vždycky je to výzva a posun. Ale samozřejmě Sex Pistols by bylo výživné číslo.

  Líbil se mi tvůj Nohavica. Bylo to příliš snadné?

  Tak Jarek je velký básník a já jsem strašná plačka, takže Kometu v podstatě vždycky obrečím. U toho vystoupení je nejzrádnější to, že nemáš čím odlákat pozornost, žádný kostým, žádný tanec, kozaté baletky za zadkem, nic. Jen písnička. A navíc taková, kterou zná každý. To se dá jen podělat, takže to byl stres. Kdekdo měl navíc potřebu se mi vyjádřit o morálním profilu Jarka Nohavici. Ale naštěstí teď už všechny mudrlanty zajímá jen epidemiologická situace a například proti Nadě Urbánkové už nikdo nic nenamítal. Takže asi naštěstí nepodepsala Antichartu. To bych měl ale amorální portfolio, není-liž pravda?

  Když se točí kolo, na co myslíš? Ježíšmarjá, tohle ne?

  Věděl jsem, do čeho jdu. I když je fakt, že když jsem po osmi hodinách strávených v kostýmu travesty Cher s molitanovými prsy, trojími stahovacími kalhotkami, prostatickými problémy a totálně rozbitýma nohama z lodiček zjistil, že mi nehty nalepili vteřinovým lepidlem a že nejdou dolů, dostal jsem trochu nervy a řval jsem hystericky v maskérně, že chci, aby to ze mě okamžitě všechno sundali, nebo je všechny pozabíjím. Klasická drama queen. Naštěstí tam tyhle věci má na starosti manželka Kaye Buriánka, která evidentně ví, jak umělcovu duši zklidnit, takže donesla kýbl s ředidlem a řekla mi, ať si v tom máchám packy, že se to rozpustí. Kdo by řekl, že ještě na stará kolena skončím u ředidel.

  Třeba Alcazar, tam jsem měl pocit, že ti to úplně nesedlo, myslím kostým a ten směšný tanec. Na druhou stranu mít vedle sebe Badinkovou a Dykovou musela být vzpruha. Nebo?

  Konkrétně Alcazar mám vlastně docela rád, ale byla to už šestá epizoda, do toho ty stresy s covidem a já toho měl plné brejle, takže jsme to s kolegyněmi pojali jako zábavné číslo. Určitě to šlo odtančit precizněji, ale takhle jsme to cítili, chtěli a tak se nám to líbilo. Kolegyně byly velmi v pohodě a s kostýmem jsem problém neměl. Asi bych v tom teda normálně nechodil, ale jak si vzpomenu na králíka v Alence, tak se mi pak líbí každý kostým.

  S kým jsi tam nejvíc v partě?

  S Bárou Basikovou se známe několik desítek let. Nemohu ani prozradit kolik, abych dámu neranil. Jsme vlastně, dá se říct, rodinní známí. I když mě překvapilo, že je epidemioložka, to jsem, člověče, nevěděl. Aspoň mám další důvod jí nakládat. Alberta (Lake Malawi) znám taky z dřívějška a byl jsem fanda jeho Charlie Straight a s Martinem Schreinerem spolu hrajeme v divadle.

  Bára Basiková jako Eva Pilarová

  Zmínil jsi covid a epidemioložku Báru Basikovou. Musím se zeptat, jak na tebe působily její laické komentáře na koronavirus?

  Každý jsme nějaký. Někdo má holt nutkání se svěřovat se svým světonázorem a někdo ne. Mám dost rozumu na to, abych nikomu nic nerozmlouval. Možná svým dětem se občas pokusím rozmluvit nějaký nápad, který by mě stál moc peněz, ale jinak je každého věc, co dělá a říká.

  Přesto nemoc pak udeřila a ochromila natáčení. Basiková, Stárková a Burešová byly pozitivní a soutěž se na dva týdny zastavila. Dokonce hrozilo, že úplně skončí. To se tebe i ostatních muselo nějak dotknout. Mluvili jste mezi sebou o tom? Byla kvůli tomu hustější atmosféra na place?

  Že měl pořad skončit, se dovídám teď od tebe, takže asi máš lepší informace. Jestli to nebude spíš kachna. Protože i ta pauza, a to tě asi překvapí, zatím byla v polovině natáčení ve všech řadách, a to i bez covidu. U tak velkého projektu je vždycky nachystaná varianta brod, takže se bezesporu počítá s tím, že někdo může z důvodu nemoci vypadnout. Samozřejmě že atmosféra je asi trochu sklíčenější, když musíš trávit celé dny v roušce. Ale ti lidé tam, to není mateřská školka, to jsou profesionálové, kteří dělají svou práci bez ohledu na to, jak na ně dopadá nebo nedopadá složitost situace.

  Dodržovali jste mezi sebou nějaký distanc, nosily se roušky, nebo to bylo úplně volné?

  Já jsem od prázdnin do září točil německý film a tam byla opatření velmi striktní, takže mám srovnání, a Tvář si v tom rozhodně nezadá. Pravidelné testování, na chodbách ochranky, které kontrolují dodržování velmi striktně nastavených pravidel, a to po celou dobu realizace pořadu. Roušky, rozestupy, neshlukování, roušky dolů jen na obraze a tak dále. Bez pardonů a výjimek. Rozhodně jsem tam nenarazil na žádného odpírače.

  Viděl jsem u tebe na Facebooku fotky na kapačkách. Souvisí to nějak s nákazou?

  Ano i ne. Měl jsem antibiotika kvůli mikrobiální infekci nosohltanu, takže by mi asi ten covid teď dal dost zabrat. Takže chodím na infuze vitamínu C pro posílení imunity.

  Dostáváš díky Tváři nové nabídky?

  Samozřejmě za normální necovidní situace bych asi teď zpíval na spoustě plesů, moderoval Miss mokré tričko, rozsvěcel vánoční stromy a vůbec byl v jednom kole, ale situace je, jaká je. Holit kšefty na plesech by sice bylo fajn, ale jestli mi něco chybí, je to divadlo. Ale kdo si počká, ten se dočká. V listopadu bych měl zkoušet novou hru v Divadle Broadway s režisérem Zelenkou. Tak uvidíme, jestli nám do toho covid nehodí vidle. Zakončil bych to tedy obligátním: Hlavně zdraví!

  Co ženské? Nezačaly tě zase otravovat?

  Hele, ani ne.

  Doma ti všichni fandí?

  Má žena a starší syn jsou fandové těchhle pořadů, takže tím žijí. Mladší Andy má svůj svět a valná část reality, včetně televizní zábavy, jde naprosto mimo něj.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 neděle 21. února 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   68
  • Trapas
   37
  • Tvl
   21
  • Sladký
   18
  • Cože
   17
  • Haha
   16
  Vybrali jsme pro vás

  Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

  Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

  Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

  Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

  V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

  Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz