Premiéra muzikálu Biograf láska: Plakali i herci, písněmi Zagorové oslavovali lásku pro všechny

17. září
V pražském Divadle Kalich proběhla v pátek slavnostní premiéra nového muzikálu Biograf láska, který vznikl na motivy písní z repertoáru Hany Zagorové. Během celého večera byla v sále cítit atmosféra dojetí, během několika písní a závěrečné děkovačky se slzám neubránili ani herci. V sále pak na nějakou dobu vypadla hudba a hra se musela na několik minut přerušit. „Paní Zagorová má smysl pro humor,“ zaznělo z úst jednoho z herců. Ti v muzikále oslavovali lásku pro všechny.

Biograf láska představuje největší hity Hany Zagorové v povedeném aranžmá, které zaujme i mladší publikum. Přesto cílí muzikál spíše na fanoušky legendární pěnice, příběh zasazuje do útulné kavárny, ve které sní tři kamarádky po třicítce o lásce. Lásku pojímají autoři ale už mnohem světověji než za dob, kdy slavné hity vznikaly.

V Biografu láska ale nechybí ani lesbička v podání Michaely Tomešové, kterou alternuje Denisa Nesvačilová. Ostatně láska pro všechny je v muzikálu velkým tématem. Ten řeší i nevěru, manželství a lehce se dotýká i otázky potratu. Hlavně ale oslavuje doby minulé, a to i když se to v něm jen hemží přisprostlými a hovorovými výrazy typickými pro moderní dobu.

Během slavnostní premiéry byla nálada v sále jasná už předem, za zvuků písně Maluj zase obrázky se neubránili slzám už ani samotní herci, kteří se dojali i během závěrečné děkovačky, kdy celý Kalich vestoje tleskal nejen jim, ale také na poctu samotné Zagorové.

Před závěrečnou písní navíc selhala technika a vypadla hudba, takže muselo být představení na několik minut přerušeno. Na to jeden z herců poznamenal, že má paní Zagorová smysl pro humor.

Biograf láska

„Publikum reagovalo fantasticky a jako herci jsme to zvládli dobře. Divadlo je živé, sem tam se něco takhle stane, někdo zapomene text a podobně. Tentokrát se naštěstí pokazil stroj, ne my,“ smála se situaci zpětně Kateřina Bohatová Šildová, která září v hlavní roli.

„Byla to jedna z nejhezčích prací, co jsme společně jako tým vytvořili, a jsme za to rádi a vděční. Všichni si ze všeho nejvíce přejeme, aby písně paní Zagorové zněly dál. Oči se nám ale rosí pořád, protože její texty jsou velmi nosné a barvité,“ uzavřela Šildová pro Expres.cz.

Kateřina Bohatová Šildová v muzikálu Biograf láska

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Komentáře