Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz
  Premium

  Koukalová & Konečný: Felixi Slováčku, Dáda je i váš problém, nedělejte, že ne. Nikdy není pozdě

  Manželé jsou po dlouhých sedmi letech opět spolu. | foto: Pavel Dvořák/Tilen Vajt

  Manželé Slováčkovi dělají legrační titulky už několik let, výživné jsou jejich alkoholové eskapády, hádky přes média, milenci a potupné návraty domů, představují typické bulvární žně a vždy je kolem nich pořádný binec, ale poslední incident, kdy nametená Patrasová (ne, nebudeme říkat, že nebyla) bourá na přechodu pro chodce, to už nějakou legraci postrádá. Víme, o čem mluvíme. Už jsme to jednou zažili a nikdo nechce znovu.

  Každý, kdo to video viděl, a hlavně viděl to, co se dělo po něm, byl svědkem úpadku šedesátileté ženy, která bloudí ulicemi, opírá se o ploty a sedí „vykalená“ na zemi, končí bosá na chodníku ve vytahaných legínách a nevnímá realitu kolem. Nedá se v tu chvíli nevzpomenout si na podobné pády na zem, podobné legíny a podobné opírání se o zdi, až to skončilo jednou lidskou tragédií, a začalo to celé přesně tam, kde se přestala vnímat realita. V bulváru pracujeme už dlouho a pamatujeme si ten den, kdy náš kolega, který tehdy vedl společenský web zaměřený spíše na ironické texty, vydal komentář, že končí s články o Bartošové, protože tomu se už nikdo normální nemůže smát.

  Zažili jsme její pád, zažili jsme pád manželky Jiřího Krampola, a přestože je každý příběh jiný, na konci si vždy položíte tu stejnou otázku: Nešlo tomu zabránit? A my se ptáme taky i sami sebe. Bylo správné, že jsme se tím bavili?

  Den před nehodou se novináři ptali Felixe Slováčka (79), co by si přál ke svým narozeninám, a on prohlásil, aby Dagmar Patrasová (66) přestala pít. Tak si pojďme nastínit, co se tak v tu dobu mohlo u Slováčkových dít. Od našeho posledního rozhovoru, který jsme s nimi dělali během Vánoc, se toho moc nezměnilo. Ve vztahu zůstaly výčitky a hádky a jedna z těch posledních byla zřejmě i chvíli před nehodou, kdy Felix Dádě vyčetl, že pije, a možná jí pohrozil, že když s tím nepřestane, zavolá do Blesku, všechno jim řekne a nepozve ji na oslavu.

  Proběhla divoká výměna názorů, Dáda se možná urazila a pohrozila Felixovi, že takhle žít nebude a že od něj odchází, a sedla do mercedesu v gestu „opouštím tě“ nebo „jedu si pro tebe“, těžko říct, když Felix měl údajně v ten moment nedaleko schůzku s manažerem, a jak tak seděli nad plánovacím kalendářem, najednou slyší ránu jako prase, pak policejní houkačku a nakonec na něj zvoní chlap v uniformě a říká mu: Pojďte ven, máte tady nametenou manželku v rozbitém autě.

  Manažer odvádí Dádu do domu, mezitím se rychle volá právníkovi, který správně ve své povinnosti „pro klienta jen to dobré“ poradí, aby nesouhlasila s dýcháním, ačkoliv lidsky musí vědět, že Patrasová by si zkrátka pořádný průšvih zasloužila, jinak se evidentně nepoučí, a poté, co odtáhnou auto a policisté sepíší protokol, odjíždí Slováček někam na koncert místo toho, aby zůstal doma s manželkou, a následuje to, co následovalo. Zcela zmatená a dezorientovaná Patrasová zjistí, že je ve vile úplně sama, a na něco si zřejmě vzpomene, jde se tedy ven podívat možná na místo nehody, asi nevěděla, co se stalo, a možná si nepamatovala ani tu nehodu, přitom novináři jsou ale stále na místě a natáčejí, zatímco Patrasová bloumá ulicemi, padá na ploty, až se nakonec sesune k zemi, kdy nejspíše v té chvíli začíná střízlivět a došlo jí, že něco provedla.

  A teď jestli vás napadne přesně to samé, co nás.

  Kde byla dcera, syn, manžel, manažer, proč nikdo nezařídil, aby s ní někdo zůstal? Taky vám to připomíná Ivetu, jak byla sama v baráku, staral se o ni jen nezletilý syn a pak si pro ni přijel nějaký Macura a úplně dezorientovanou si ji odvezl do Itálie s plavkami naruby, kdy ona nic nenamítala, přestože ani pořádně nevěděla, kdo ten člověk je?

  Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s
  Akční nabídka první 3 měsíce za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
  Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

  Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

  Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz