Žal po smrti syna utápěl v alkoholu. Andrej Hryc o nejtemnějším období života

Andrej Hryc přiznal, že žal po synovi utápěl v alkoholu. | foto: Profimedia.cz

Jen tři dny před Vánoci čeká herce Andreje Hryce smutné výročí. Právě před deseti lety totiž během tragické dopravní nehody zemřel jeho syn Hugo. A Hryc nyní promluvil, kdo a jak mu pomohl zvednout se ze dna. Byl to fotograf Jakub Ludvík a učinil to opravdu zvláštním způsobem!

Bylo to jako rána z čistého nebe. Zrovna když v sobě Hugo Hryc našel sílu bojovat s rakovinou varlat, zemřel během autonehody. K tragické nehodě došlo v bratislavské čtvrti Lamač, kdy Hryc se svou červenou hondou narazil ve stodvacetikilometrové rychlosti do sloupu veřejného osvětlení. Hugovo auto se o sloup doslova rozpůlilo a on zemřel na místě. Spolu s ním se zabil i jeho spolujezdec a kamarád ze školy Jakub K.

Herec sice odmítal dlouho o této rodinné tragédii mluvit, a ačkoliv ho ztráta syna stále bolí, již mu to takové obtíže nedělá. Na období po Hugově smrti zavzpomínal na vernisáži fotografa Jakuba Ludvíka, která proběhla v Relief Restaurantu.

„Fotilo mě už tak tisíc fotografů, ale moji nejkrásnější fotku udělal před devíti lety právě Jakub. Bylo to na festivalu ve Zlíně, kam jsem přijel v dost dezolátním stavu, protože se mi chvilku před tím zabil syn při automobilové nehodě. Bylo to období, kdy jsem byl prakticky nonstop nalitý alkoholem, jen díky tomu jsem tu tragédii přežil,“ začal svou vzpomínku Hryc, který popsal, jak probíhalo setkání s Ludvíkem.

„Jakub mě tam potkal a řekl mi: ‚Hele, zítra fotím nahé modelky, přijď se podívat, alespoň budeš mít trochu lepší náladu.‘ Tak jsem mu řekl, ať mi dá pokoj s nahými babami, že si potřebuju dát spíš trošku do nosu. A on že ne, ať určitě přijdu. Tak jsem přišel. Měl tam asi patnáct nahých bab, jedna hezčí než druhá, fotografoval je a mně se skutečně zlepšila nálada,“ vzpomínal herec s tím, že právě tam vznikl jeho nejlepší portrét.

„Byl jsem trošku pod parou a on mě najednou vzal, že mi udělá fotku. Poslal jsem ho někam, ať mi dá s focením pokoj, ale nenechal se odbýt. Opřel mě, párkrát cvaknul a udělal mi nádherný snímek. Asi čtyři roky poté jsem napsal knihu Inventúra a tu fotku jsem dal na obálku knihy. Teď vyjde její obnovená verze a tam jsme společně udělali novou fotku, velmi podobnou, ale tentokrát barevnou,“ uzavřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:30 14. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Trapas
  10
 • Sladký
  10
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Tvl
  7
Komentáře