Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Hvězda Tváře Albert Černý. Britský gentleman s topmodelkou po svém boku

  Albert Černý je novou hvězdou show Tvoje tvář má známý hlas. Kde se vzal? | foto: Profimedia.cz

  O jeho pěveckých kvalitách nikdo pochybnosti neměl, málokdo ale tušil, že je takový chameleon. Albert Černý v sobotní epizodě Tvoje tvář má známý hlas předvedl dokonalou proměnu v Helenu Vondráčkovou a s písní Já už to vím z pohádky Šíleně smutná princezna vyhrál celý díl. Kdo je ale Albert Černý a co o něm víme?

  Dnes je sice Albert Černý frontmanem kapely Lake Malawi, se kterou před rokem reprezentoval Česko na Eurovizi, kde kapela skončila na jedenáctém místě, což je po Mikolasi Josefovi druhý nejlepší výsledek v historii ČR, jeho hudební krůčky začaly ale mnohem dřív. A to v roce 2006 v Třinci, kde vznikla kapela Charlie Straight.

  Skupina fungovala sedm let a už tehdy byla pro kapelu charakteristická energická živá vystoupení a hlavně bezprostřední projev Alberta Černého a jeho dokonalá, až precizní britská angličtina. Právě on stál za vznikem všech písní, a to jak textů, tak i hudby.

  Kapela Charlie Straight v roce 2009 získala tři Anděly, na svém kontě mají i dva slavíky a se svou skladbou Coco uspěli na Andělech i v roce 2012, o rok později se ale rozešli.

  „Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidé se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ vysvětloval tehdy rozpad baskytarista Jan Cienciala.

  „Budu psát písničky, zpívat a žít hudbou naplno, s bubeníkem Pavlem Pilchem už pracujeme na něčem novém,“ uvedl frontman Albert Černý. A právě tehdy vznikla skupina Lake Malawi.

  Nutno říct, že na Černém není nejzajímavější jeho hudební kariéra, ale krásná partnerka. Tou je o deset let mladší topmodelka Barbora Podzimková, s níž randí již tři roky. S tou se dal dohromady v roce 2017 na charitativní akci Teribear, kterou pořádá Tereza Maxová. 

  „Otočil jsem se a byla tam. Asi dvě hodiny jsem jí něco šíleného vykládal a pak jsem si dlouho říkal, že si asi myslí, jaký jsem blázen. Jenže evidentně jsem se jí líbil,“ prohlásil před časem zpěvák, který spolu s Podzimkovou působí jako mladší verze Pavola Habery a Daniely Peštové. On vynikající muzikant a ona po celém světě vyhledávaná topmodelka. 

  Za zmínku stojí i jeho image gentlemana. Nejde totiž o roli. On jím je. Má pověst slušného a bezproblémového kluka z dobré rodiny. To mimochodem on sám potvrzuje. 

  „Ostatní spolužáci na gymplu už chodili na večírky a hýřili alkoholovými historkami, které já neměl. Naopak jsem se na ně díval skoro až skrz prsty. Zpětně mám pocit, že jsem se možná tenkrát choval až zbytečně moc dospěle,“ říká Černý, který je i zarytým abstinentem.

  „Na mou abstinenci občas někdo reaguje s nepochopením nebo podezřením, jestli si na něco hraji, ale větší problémy s tím nemívám. Bývám v dobré náladě i bez alkoholu, takže mé nejbližší okolí je na to za ty roky už zvyklé,“ řekl před časem v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

  Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

  Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

  Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz