Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Mají si co vyčítat? Nevidomá zákaznice řidiče Boltu je podle svědků také agresivní

  Řidič služby Bolt velmi nevybíravě a surově vyhazuje svou nevidomou zákaznici doprostřed silnice a z místa ujíždí. Tyto záběry v pondělí šokovaly celou zemi, vedení společnosti se za muže omluvilo a čin je vyšetřován jako přestupek. Ačkoliv je chování řidiče zavrženíhodné a situaci měl řešit za asistence policie, a nikoliv násilím, nejspíš tomu předcházely urážky ze strany ženy. Podle zjištění TN.cz ani paní Květa není žádný slušňáček. Před lety dokonce měla napadnout svou holí úřednici a pro sprosté slovo nejde příliš daleko.

  Dnes již bývalého řidiče Boltu by někteří lidé nejraději zlynčovali, jeho zaměstnavatel s ním za jeho čin okamžitě ukončil spolupráci. Ačkoliv mnozí pro agresivního řidiče očekávali vysoký trest, strážci zákona případ posoudili pouze jako přestupek, což mnoho lidí pobouřilo.

  Nyní se zdá, že policisté se nenechali strhnout veřejným míněním a dali na své zkušenosti. A ty v případě slepé ženy nejsou příliš pozitivní.

  Nejdříve si shrňme, co se stalo. Video, které oběhlo celou zemi, zachycuje, jak řidič taxíku násilím vyhazuje ženu na silnici. Ona křičí a prosí o pomoc a vedle ní stojí její slepecký pes. Řidič na ni něco zakřičí, nasedne do auta a odjíždí pryč.

  Ze záznamu není zřejmé, co události předcházelo.

  Zatímco žena tvrdí, že když si chtěla zavolat pomoc, protože ji řidič odmítl se psem odvézt, ačkoliv měla zaplacené jízdné, a chtěl jí vytrhnout telefon z ruky, on tvrdí, že ji deset minut přesvědčoval, aby z auta vystoupila, že jí zavolá jiné vozidlo, které ji i se psem odveze.

  Pak mu došla trpělivost a došlo k tomu, co jsme viděli, čehož řidič lituje.

  Ačkoliv je taxikářovo chování neomluvitelné a vůči slepé zákaznici zcela nepřijatelné, z informací, které se podařilo vypátrat reportérům TN.cz, je zřejmé, že paní Květa je sama také konfliktní. V minulosti měla dokonce napadnout pracovnici OSPODu v Ústí nad Labem

  „Jednalo se o útok na Magistrátu města Ústí nad Labem, odbor sociálních věcí, oddělení sociálněprávní ochrany dětí. Napadena byla tehdejší vedoucí úřadu,“ popsal zdroj, jehož identitu redakce TN.cz zná, ale rozhodla se ji nezveřejnit.

  Pracovnice úřadu s paní Květou údajně měla jednat, protože se jí a jejímu taktéž nevidomému muži narodilo dítě a sociální pracovnice se ujišťovala, že je o něj dobře postaráno. Tato starost se jí ale vymstila.

  „Uhodila ji švihem hole přes rameno a poté předstírala epileptický záchvat, protože na ni byla volána policie. Řešila to přestupková komise,“ popsal incident zdroj TN.cz.

  Problémy s paní Květou mají mít i její sousedé. Ti tvrdí, že její slepecký pes ji neposlouchá a ona se k němu má chovat velmi hrubě. „Ona na něj na ulici křičí. Lidé jí občas musí to zvíře převést přes silnici. Takže si vždy říkám, jak se k němu asi chová, když se tohle děje,“ popsal jeden ze sousedů nevidomé ženy.

  Jedna z jejích sousedek tvrdí, že soužití s paní Květou a její rodinou v jednom vchodě je velmi těžké. Jde prý o hlučnou rodinu a nevidomá žena prý pro sprosté slovo nechodí příliš daleko. „Manžel s ní měl nějaký problém, dohadovali se. Paní je docela sprostá,“ popsala Olga problémy v soužití.

  V podobném duchu ji popisují i lidé na sociálních sítích. „Její syn chodil k nám do školy. Ona a její muž jsou nevidomí. Neznám agresivnější a vulgárnější lidi, než jsou oni dva,“ napsal jeden z uživatelů.

  „Před pár lety jsme spolu čekali, až ráno otevřou tehdejší poštu v Jateční. Kopala a tloukla holí do skleněných dveří a dobré tři minuty řvala: Do pr*ele, otevřete, vy líný k*rvy, já jsem slepá a vy mě tady necháte čekat, vy svině, chcípněte. Bál se jí i pes, kterého měla s sebou,“ popsal podle serveru další komentující na sociální síti.

  Reportéři dali paní Květě možnost se k obviněním vyjádřit, ta toho ale nevyužila.

  Fotogalerie

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz