Čečenský vůdce Kadyrov vyhrožuje atomovkou a tvrdí: „Žádní gayové u nás nežijí!”

  •   9:52
  • diskuse

Než jako státník, působí Ramzan Kadyrov jako zločinec. | foto: reprofoto HBO

Autoritativní vůdce Čečenské autonomní republiky při Ruské federaci Ramzan Kadyrov se opět projevil v rozhovoru poskytnutém reportérovi HBO Bryantu Gumbelovi na kanálu Real Sports. Milovník bojových sportů se nevybíravě pustil do homosexuálů i médií, tvrdil, že homosexuálové v Čečně nežijí, a nakonec vyhrožoval USA jadernými zbraněmi.

Arogantní a autokratický muslimský lídr a vazal Ramzan Kadyrov podporovaný Vladimírem Putinem se zajímá snad jen o MMA, ale i toho dokázal americký reportér využít, když se ho v rozhovoru zeptal, co říká na informace ruského a světového tisku o únosech, mučení a násilí na členech LGBT komunity.„Proč sem ten člověk přišel? Co je smyslem jeho otázek?” ptal se s nabubřelým výrazem rusky někoho v pozadí kamery. To je nesmysl, u nás tento druh lidí nemáme. U nás nejsou gayové, a pokud ano, vezměte je do Kanady. Modlím se k Alláhovi, vezmi je od nás někam daleko, ať je nemáme v našich domovech. Ať očistí naši krev,” máchal teatrálně rukama Kadyrov.

A v pokračoval nenávistným tónem k novinářům, kteří o zločinech čečenského státu vůči homosexuálům informují: „Jsou to ďáblové, prodejní. Nejsou to lidé. Ať je Bůh prokleje a neobtěžují nás.” Ve svém proslovu také jedním dechem nezapomněl čečenský prezident vyhrožovat Spojeným státům.

„Amerika řídí boj proti ruské bezpečnosti. Jsem známý jako člověk, který za Rusko položí život, a mám dobrou armádu, která se umí bránit i útočit. Amerika není tak silná a my ji vnímáme jako nepřítele Ruska. Máme silný stát a jsme jaderná velmoc. I kdybychom byli zničeni, naše jaderné zbraně automaticky zaútočí,” prohlašoval Ramzan Kadyrov. A co na to jeho psychiatr?

Fotogalerie

Komentáře