Otevřít a nastartovat cizí auto je snadné! Zloděje nic nezastaví, ukázal test

Ukradnout auto je snadnější, než si myslíte. | foto: koláž Expres.cz

Nejnovější test německého autoklubu (ADAC) nepřinese klidné spaní majitelům aut. Všech 38 testovaných vozidel s bezklíčovým systémem otevírání a startování v testu krádeže selhalo.

Experti ADAC vyrobili - ze součástek dostupných v běžných obchodech - vlastní zesilovač signálu, pomocí kterého dokázali během chvilky nelegálně otevřít a nastartovat skoro všechny automobily bez viditelných stop vloupání.

Díky podomácku vyrobenému zesilovači signálu se spojení mezi klíčem a vozidlem dalo prodloužit i na 100 metrů, a to nezávisle na tom, kde se originální klíč od automobilu opravdu nacházel.V testu propadly různé modely značek Audi (A3, A4, A6), BMW (740d, 730d, 640d, 318i, i3, X1) Citroën (DS CrossBack), Ford (Galaxy), Honda (HR-V), Hyundai (iX35 Fuel Cell), Kia (Optima), Lexus (RX 450h) , Mazda (CX-5), Mini (Clubman), Mitsubishi (Outlander), Nissan (Qashqai +2, Leaf) , Opel (Ampera), Range Rover (Evoque), Renault (Kadjar, Trafic), Ssang Yong (Tivoli XDi), Suzuki (Vitara), Subaru (Levorg), Škoda (Superb 1.6TDi), Toyota (Prius 1.8 Hybrid, RAV 4, Verso) i VW (Golf 7 GTD, Touran 5T).

Nastartovat se nepodařilo jen jediné auto - Infinity Q30, i to se ale dalo otevřít. Pouze čtyři značky v současnosti nabízejí možnost deaktivace tohoto rizikového systému Renault, Daimler, Subaru a Toyota.

Majitelé vozů těchto značek mohou požádat autorizovaný servis o deaktivaci bezklíčového systému.

A jak to přesně funguje?

Zloději aut umístí jednu část zesilovače rádiových vln poblíž místa, kde se klíč nachází (třeba supermarketu nebo domu). Ta najde signál klíče a pošle ho druhé části, kterou drží druhý zloděj v bezprostřední blízkosti auta. Vůz se tedy odemkne a stejným způsobem zloděj nastartuje, a pak jednoduše odjede.

Vychytávka, která zlodějům velmi usnadňuje práci, navíc deaktivuje alarm i další bezpečnostní prvky. Nejspolehlivější jsou tedy stále mechanické zábrany, jako je uzamykání volantu nebo převodovky.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:50 4. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  19
 • Haha
  10
 • Tvl
  10
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  7

KomentářeČerstvé zprávy

Trenduje