Reklama

Antiimigrační loď Defend Europe v problémech: Pomoc přišla od nepřítele

12. srpna

Ostře sledovaná loď měla problém. | foto: Reprofoto Telegraph

V nouzi poznáš přítele, říká se. Loď organizace Defend Europe, kterou ovládají pravicoví extremisté z celé Evropy, se dostala do velkých potíží. Pomocnou ruku jí v oblasti Středozemního moře musela podat nevládní organizace. Zajímavé na tom je, že lidé z antiimigrační lodi Defend Europe právě proti podobným „neziskovkám“ bojují.
Reklama

O prazvláštních záměrech Defend Europe jsme vás informovali již dříve. Jedná se o organizovanou skupinu pravicových extremistů z celé Evropy, která se rozhodla udělat rázný krok proti imigrační vlně ve Středomoří.

Pomocí internetového crowdfundingu se hnutí Defend Europe podařilo nastřádat v přepočtu téměř dva miliony korun a to stačilo na pronájem lodi C-Star. Mezi hlavní cíle projektu patří pomáhání Libyjcům vracet migranty zpět do Afriky a také sledovat činnost „neziskovek“.

Zajímavé je, že teď, když se pronajatá loď o délce téměř čtyřicet metrů dostala do úzkých, byla to právě nevládní organizace, která jí nabídla pomocnou ruku.

Podle serveru Telegraph se plavidlo C-Star dostalo do potíží v pátek v oblasti Středomoří. Z problémů jim měla pomoci skupina dobrovolníků z neziskové organizace Sea Eye.

„Pomoc ostatním v nouzi je povinnost každého, kdo je na moři,“ sdělil předseda Sea Eye Michael Buschheuer.

Organizace Defend Europe o celé situaci informovala na svém Twitteru velmi stroze. „C-Star má technické potíže. Vyřešíme to. Žádný stres,“ stálo v původním vyjádření Defend Europe.

Je možné, že pravicoví extremisté těžko dokáží skousnout, že jim pomohla právě nevládní organizace, proti kterým vlastně také bojují.

Fotogalerie

Reklama
Reklama
Reklama

Ohodnoťte článek

Komentáře

Reklama