Merkelová a Sobotka soutěžili v prázdných frázích, mezitím Zeman degustoval gulášek

Bohuslav Sobotka přivítal Angelu Merkelovou. | foto: facebook

Na krátkou návštěvu přiletěla do Prahy německá kancléřka Angela Merkelová. Na událost se přichystali její příznivci i odpůrci. Počkali si na ní na Evropské třídě, kudy politička projížděla k Úřadu vlády, kde ji přijal premiér Bohuslav Sobotka. Před Úřadem vlády převažovali odpůrci nad příznivci nejmocnější političky světa.

Kancléřka ve světlém sáčku se krátce po příjezdu příliš vlídně netvářila. Náladu jí nezvedlo ani přivítání od premiéra Bohuslava Sobotky.

Cestou k Úřadu vlády ji čekali transparenty, které kancléřce dávali najevo, že tu není vítaná. Demonstranti dokonce na jeden z transparentů použili hákový kříž, který pak museli na výzvu policie přeškrtnout. Ale Angela Merkelová mohla zahlédnout i obří oranžové srdce se svou podobenkou uvnitř.

Jak se asi bude tvářit, až se setká s prezidentem Milošem Zemanem, který je znám tím, že má opačný názor na přijímání uprchlíků než ona.

Setkání s Bohuslavem Sobotkou bylo tak diplomatické až v podstatě nic neříkající. Fráze typu: „zahájíme dialog o budoucnosti Evropy“ a „mluvíme o bilaterárních vztazích“ si mohli představitelé obou států nechat od cesty.

„V otázce migrace se neshodneme na přerozdělování uprchlíků, kteří jsou například v Německu,“ potvrdila Merkelová skutečnost, jež je známá snad i prvňáčkům.

Zatímco v Praze se vše točí okolo návštěvy kancléřky, prezident Miloš Zeman se věnuje svému programu v Českých Budějovicích, kde navštívil agrosalon Země živitelka.

Jiří Ovčáček: „Gulášek na Zemi živitelce byl vynikající!“

Jiří Ovčáček: „Gulášek na Zemi živitelce byl vynikající!“

Jeho mluvčí Jiří Ovčáček o tom vesele informuje na Facebooku, kde si pochvaluje gulášek.

Fotogalerie

KomentářeČerstvé zprávy

Trenduje