jít naiDNES.cz

Najednou zmizela silnice... Svědectví kamioňáka z janovského mostu

Řidič sedící za volantem zeleného náklaďáku, který dokázal na poslední chvíli auto zastavit a zabránit tak jeho pádu, promluvil o tom, co se stalo. Při včerejším zřícení mostu u italského Janova zemřely desítky lidí, další lidé byli zraněni, včetně jednoho Čecha.

Řidič známý pod iniciálami F. L. se stal symbolem těch, kteří strašné tragédii jako zázrakem unikli. Zabrzdil jen kousek před obrovskou propastí, která se před ním znenadání otevřela. „Viděl jsem, jak se přede mnou najednou začala propadat silnice spolu se všemi auty, která na ní stála,“ popsal řidič kamionu řetězce supermarketů Basko.

„Sedmatřicetiletý řidič kamionu je ženatý a má děti. Vracel se z předávky zboží v Rivieře di Ponente do Janova, když se mu doslova pod koly zhroutila silnice. Je v naprostém šoku,“ řekl médiím generální ředitel firmy Basko Giovanni D’Alessandro.

„Záchranářům řekl, že viděl, jak se před ním propadla země se všemi auty, která ho předjela. Okamžitě vůz zastavil, vystoupil a běžel do tunelu, z něhož chvíli předtím vyjel. Jsme v přímém kontaktu s rodinou Damonte z logistické společnosti Damonte Trasporti, jíž patří kamion a se kterou spolupracujeme už více než třicet let. Ujistili nás, že řidič vyvázl zdravý,“ dodává D’Alessandro.

K tragédii došlo včera na frekventované dálnici A10 u Janova. Desítky projíždějících vozů spadly z pětačtyřicetimetrové výšky. Třicet pět lidí zemřelo a šestnáct jich utrpělo zranění. Mezi zraněnými je i český řidič kamionu Martin K., který se z mostu zřítil. Jeho zranění jsou vážná, ale naštěstí je mimo ohrožení života. Skončil s propíchnutou plící, zlomenými žebry a nosem.

Příčina zřícení mostu je zatím neznámá. Most byl prý pravidelně kontrolován a před dvěma lety prošel rozsáhlou rekonstrukcí. V době tragédie silně pršelo a svědci vypovídají, že těsně před pádem mostu do něj udeřil blesk.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:14 13. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  14
 • Super
  13
 • Trapas
  10
 • Sladký
  9
 • Haha
  7
 • Cože
  7
Komentáře