Sobota 28. března 2020, svátek má Soňa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Pražský primátor pojede na kobereček k vesnickému starostovi. Pavel Novotný přijme Hřiba v obřadní síni

  Pozor, změna! Tentokrát si na kobereček pozval primátora Pavel Novotný. | foto: Facebook/zdenek.hrib.primator

  Z pražského primátora se pomalu, ale jistě stává youtuber. Na internetu se Zdeněk Hřib snaží prosadit se svým pořadem s názvem Na koberečku s primátorem, kam si chce zvát hosty, kteří se zasadili o lepší život v Praze. Nyní si udělal primátor zálusk na starostu Řeporyjí Pavla Novotného, ale karta se obrátila. Mohamed k hoře nepřijde, a tak se musela hora vydat k Mohamedovi. Výsledek? Primátor bude mít audienci 21. ledna v obřadní síni.

  Koaliční partneři jsou nespokojeni s prací Zdeňka Hřiba na pražském magistrátu a vyjádřili mu svou nedůvěru. Je tak možná ta pravá chvíle porozhlédnout se po nové kariéře. Před vstupem do politiky vystudoval současný pražský primátor lékařskou fakultu, nově se však zaměřil na svůj youtubový kanál, kde jej sice zatím sleduje jen 188 odběratelů, ale obsahu poctivě přibývá.

  Jeho video, jak chce „zastromovat“ Prahu, má sice jen pár desítek zhlédnutí, ale pořad Na koberečku s primátorem už v některých případech překročil i dva tisíce zhlédnutí, a tak není divu, že se primátorovi natáčení líbí a hodlá v něm pokračovat.

  My tedy jen doufáme, že nebude kanál smazán nebo jeho autor zablokován kvůli videu z 23. října 2019, kde primátor „zahájil výstavbu metra D“. Vzhledem k tomu, že Praha nemá stavební povolení, mohlo by to úspěšnou kariéru Zdeňka Hřiba jako streamera předčasně ukončit.

  A byla by to dvojnásobně velká škoda, protože už 21. ledna si Zdeněk Hřib pro své fanoušky a všechny Pražany připravil skutečnou perličku. Pozvání do jeho pořadu přijal Pavel Novotný, ale mělo to jeden háček. Na kobereček se tentokrát musí dostavit samotný primátor. Novotný pro něj připraví obřadní síň.

  „Zvu vás na veřejné povídání s Pavlem Novotným, extrémním starostou Řeporyjí. Budeme diskutovat třeba o aktuální pozici Řeporyjí na globální politické mapě nebo o výskytu UFO, které v této městské části způsobuje mizení starých vraků aut,“ napsal Hřib v pozvánce na akci, která lidi nesmírně zaujala.

  Na nevšední setkání se podle svých slov těší také Michaela Krausová, která si svůj díl pozornosti vybrala v minulém roce především kvůli e-mailu, v němž svou kolegyni nazvala zas**nou p**ou, která si má políbit p**el, a vše zakončila elegantním prohlášením, že Piráti jsou strana plná kre**nů.

  Pavel Novotný v živém streamu pro Expres.

  Na příjezd významného hosta už se těší také samotný starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

  „Je to pro nás velká událost. Poprvé přijede do Řeporyjí samotný pan primátor,“ řekl nám samotný hostitel.

  „Když mě tým kolem Zdeňka Hřiba kontaktoval, s natáčením jsem souhlasil, ale rovněž jsem jim sdělil, že jsem velmi zaneprázdněn, a tak si na něj můžu udělat čas jen tady u nás,“ vysvětlil Novotný, který na jihozápadě Prahy před pár měsíci uvítal třeba předsedu ODS Petra Fialu.

  Svůj názor na blížící se akci vyjádřili i Pražané, kteří si nebrali vždycky servítky. Richard Levant si neodpustil srovnání s filmem Blbý a blbější. Primátor Hřib pak kontroval citátem z Forresta Gumpa.

  Debata Zdeňka Hřiba a Pavla Novotného některé Pražany hodně překvapila.

  V době, kdy se v Praze 1 zhroutila koalice, na zastupitelstvo chodí demonstrativně vyhazovači z nočních podniků a Pavel Čižinský straší Pražany návratem mafiánských praktik, pokud mu nepomohou zachránit se u kormidla, je určitě přínosné vést veřejnou debatu o UFO v Řeporyjích.

  „Témata, o kterých se bude mluvit, jsou věcí primátora. Je to jeho pořad a mě si pozval jako hosta. Je to tedy spíše otázka na jeho PR tým,“ řekl Pavel Novotný k výběru témat, která si Zdeněk Hřib připravil.

  Fotogalerie

  Premium

  Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

  V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

  Premium

  Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

  Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

  Premium

  Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

  Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 28. března 2020, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz