Diagnóza šílence z Výměny, který nepouští partnerku ven: Pavel je patologický žárlivec!

Markéta ze včerejší Výměny doma trpí. Její Pavel je totiž patologický žárlivec! | foto: TV Nova

Verbální konflikty, neuvěřitelný bordel, ale sem tam i nějaká psychická porucha. To všechno nabízí reality show Výměna manželek každou středu svým divákům. Ve včerejším díle platila třetí možnost, viděli jsme v ní totiž extrémně žárlivého Pavla (36), který chtěl dokonce Výměnu ukončit, protože se bál, že mu mladičká Markéta (22) zahne s náhradním manželem. Možná jste si ťukali na čelo, jenže ve skutečnosti byste chudáka Pavla měli spíš litovat. Vykazuje totiž všechny znaky patologické žárlivosti!

Nechybělo málo a včerejší Výměna manželek by se nedotočila. Pavel z Jirkova totiž začal usilovat o ukončení, nechtěl sice specifikovat proč, všem ale došlo, že se prostě bojí, aby mu partnerka Markéta nezahýbala s náhradním mužem.

To navíc není zdaleka vše, z mladičké Markéty se začaly sypat historky všedního života třeba o tom, jak ji Pavel striktně nepouští nejen ven s kamarádkami, ale dokonce ani ke kadeřnici, asi aby se nelíbila jiným mužům.

„Pája není rád, když někam jdu. Chce mě mít asi doma, abych byla zavřená jako ve vězení,“ prohlásila nešťastně mladá maminka.

Nepochybně si řada z vás klepala na čelo, jak může Markéta s takovým partnerem vydržet. Pak ale vězte, že lítost by si zasloužil spíš samotný Pavel. Nepochybně totiž trpí patologickou žárlivostí!

Vydržel jim vztah? Jejich sociální sítě hovoří o opaku.

Vydržel jim vztah? Jejich sociální sítě hovoří o opaku.

„Jde o přesvědčení jednoho člověka, že má exkluzivní právo na výhradní vlastnictví druhé osoby. Tomu také přizpůsobuje své chování a jedná do značné míry tak, jako by jeho partner či partnerka byli věcí, kterou vlastní,“ popisovala v minulosti pro iDNES.cz psycholožka Marcela Vojířová.

Patologická žárlivost je vrozený a trvalý rys povahy, takže maximem, co můžete s touto psychickou poruchou dělat, je snažit se ji korigovat u psychologa. Pavel se před kamerami zajisté neprojevil v celé své kráse, tudíž Markéta v soukromí zažívá ještě větší peklo.

Patologický žárlivec Pavel.

Patologický žárlivec Pavel

Člověk s patologickou žárlivostí třeba v jednom kuse podezírá svého partnera z toho, že pokukuje po cizích lidech a každý oční kontakt považuje za flirtování. Má také dojem, že se partner snaží na veřejnosti vyvolat dojem, že vlastně vůbec není zadaný, odtahuje se od něj. Běžně také svému protějšku projíždí mobil a udržuje si tak přehled o tom, s kým je v kontaktu. 

Stejně jako Pavel z Výměny také nemá rád přátele svého partnera, v krajním případě mu s nimi zakazuje kontakt. A v neposlední řadě, podobně jako u většiny dalších psychických poruch, zarytě odmítá, že by byl žárlivý.

K tomu pro vás máme ještě nepříjemnou informaci. Pokud jste se i vy alespoň ve dvou bodech poznali, pak máte se žárlivostí problém.

Vztahy takových jedinců většinou končí špatně a příliš dlouho nevydrží. To je případ i včerejšího páru. Jak informuje server TN.cz, Markéta se s Pavlem podle jejich sociálních sítí nejspíš opakovaně rozešla a zase se k sobě vrátili. Oni dva však o svém vztahu mluvit nechtějí.

Fotogalerie

Komentáře