Vše je jinak, on by to neudělal! Expres mluvil s kamarády obviněného z vraždy pumpařky

Policie má jasno. Nebohou pumpařku Janu (†58) na čerpací stanici zastřelil David Š. (32). Případ ale možná nemusí být tak jednoznačný, jak se na první pohled zdálo. Expres se spojil s několika kamarády údajného vraha a ti jsou toho názoru, že David Š. se chladnokrevného činu nedopustil, jelikož na něco takového neměl náturu.

O své nevině je přesvědčený i sám obviněný David Š., který nedávno u Okresního soudu v Mělníku vykřikoval, že na místě činu vůbec nebyl a že si vše vymyslel jeho údajný komplic Ivan H. 

„Připadám si jak Jiří Kajínek,“ řval na přítomné novináře David Š. Chtěl tak naznačit, že obvinění je uměle vykonstruované. A podobného názoru jsou i jeho kamarádi, které reportéři Expresu oslovili.

Někteří odmítali o podezřelém z vraždy cokoliv prozrazovat. Bylo z nich však cítit, že svému kamarádovi věří a jsou z toho, co se o něm píše, špatní. Našli se ale i tací, kteří pod zárukou anonymity pár slov na adresu Davida Š. poskytli.

„Podle toho, jak ho znám, tak si jsem jistá, že by něco takového neudělal,“ řekla nám například jedna z jeho kamarádek, která tak vyvrací některé informace o tom, že David Š. je protřelý kriminálník.

David Š. měl zabít pumpařku Janu.

David Š. měl zabít pumpařku Janu.

„Stojím si za tím, že David Š. tento čin nespáchal,“ dodala a odmítla dále cokoliv spojeného s obviněným kamarádem komentovat, nejspíše z toho důvodu, aby se vše neobrátilo proti ní.

„Některé informace, které se objevily v médiích, pravdivé úplně nejsou,“ svěřil se nám další člověk, který ovšem odmítl odpovědět na to, zda by byl David Š. schopný zabít člověka.

Soud na oba obžalované uvalil vazbu.

Soud na oba obžalované uvalil vazbu.

Snažili jsme se oslovit i matku obviněného muže. Ta ovšem na dotaz Expresu zatím neodpověděla.

Je pravda, že na rozdíl od údajného komplice Ivana H., který byl po boku policejní eskorty u soudu skleslý, tichý a nejspíše i smířený s trestem, David Š. působil velice sebevědomým dojmem. 

Ivana H. okolí popisuje jako hodného chlapce, který se zapletl s drogami.

Na snímku komplic údajného vraha Ivan H., který Davida Š. udal.

Možná svým chováním jen maskuje svůj strach, možná má jeho chování ale jiné vysvětlení. Jaká varianta je ta správná, se nejspíše dozvíme v následujících týdnech či měsících.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:07 23. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  32
 • Cože
  15
 • Haha
  13
 • Super
  10
 • Sladký
  10
 • Tvl
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat