Zavraždil ji sekerou, pak šel posnídat: Psychopat z Nové Vsi Alenu (†58) nenapadl poprvé

25. listopadu 2019
Bezmála třicet let se nenáviděli a vjížděli si do vlasů kvůli malichernostem, tentokrát ale sousedský spor skončil tragédií. Sedmdesátiletý muž v Nové Vsi v okrese Praha-východ napadl osmapadesátiletou Alenu K. sekerou, ta následkům útoku podlehla. Možná k tomu vůbec nemohlo dojít, kdyby se soud postavil jinak k pět let starému případu, kdy vrah oběť také napadl sekerou.

Je to případ jako z filmu o psychopatickém vrahovi. Důchodce z Nové Vsi ve středu ráno napadl sekerou ženu, se kterou řadu let vedl sousedské spory. Pak si podle svědků serveru Blesk.cz šel v klidu uvařit kafe a posnídat sušenky.

Vraždu si muž pravděpodobně dobře naplánoval. Na sousedku zaútočil ráno, když vyrážela stejně jako každý den do práce.

Podle okolí byl muž podivín, který se téměř s nikým nebavil. Zato právě svojí oběti a její rodině dělal ze života peklo kvůli maličkostem. A to dlouhou řadu let.

„Přistěhoval jsem se před 28 lety a už ty spory mezi sebou měli. Tamhleto nebylo, tohle nebylo. Nebyl vytřený barák. Chytali se za slovo, hádali se kvůli malichernostem,“ popsal Blesku jeden ze sousedů.

Alenu z Nové Vsi zavraždil soused, se kterým měla desítky let sousedské spory....

Alenu z Nové Vsi zavraždil soused, se kterým měla desítky let sousedské spory. Už jednou ji přitom sekerou napadl.

Co ale podle informací Expresu pozůstalé po Aleně nenechává spát, je to, že k takto tragickému vyvrcholení sousedských sporů nemuselo vůbec dojít. To kdyby soud vraha tvrději potrestal před pěti lety, kdy ženu fyzicky napadl.

Tehdy na ni zaútočil také sekerou, a to zcela nečekaně před domovní brankou. Jenže i když se ukázalo, čeho je šílený muž schopen, nakonec vyvázl jen s malicherným trestem: podmínkou a nízkou pokutou.

Kriminalisté už na muže uvalili vazbu, on sám s nimi od zadržení spolupracuje. K vraždě se přiznal.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:02 úterý 24. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • 55
  • 35
  • 34
  • 29
  • 29
  • 29
Komentáře