Podezřelí z vraždy pumpařky u soudu: Na místě činu jsem nebyl! křičel jeden z nich

17. ledna 2019
Měla v chladnokrevné popravě pumpařky Jany prsty i těhotná přítelkyně vraha Davida Š.? Veřejností kolovaly spekulace, že o zločinu svého partnera nejen věděla, ale dokonce měla dvojici pachatelů na místo činu i odvézt. Takové informace ovšem razantně popírá její matka. „Dcera nevěděla, že to udělal. Prý se poslední dobou změnil,“ řekla. Soud v Mělníku dnes oběma mužům potvrdil vazbu a údajný střelec David Š. se přirovnal k Jiřímu Kajínkovi!

V případu vraždy pumpařky Jany Š. (†58) padla dvě obvinění. David Š. (32) je podezřelý přímo z vraždy, za kterou mu hrozí i výjimečný trest, Ivan H. (26) zase z loupežného přepadení.

Třetí obvinění zatím nepadlo, není ale vyloučeno, že se situace změní. Podle některých spekulací se totiž na zločinu podílela i mladá žena, těhotná přítelkyně vraha Davida Š., a to tím, že oba podezřelé na místo přivezla a následně je odvezla.

Její rodina ovšem důrazně odmítá, že by se nastávající matka na zločinu jakkoliv podílela.

Ivan H. u soudu.

David Š. u soudu.

„Dcera nevěděla, že to udělal. Byli spolu asi půl roku. Nevím, proč to udělal, prý kvůli nájmu. Prý se poslední dobou změnil a hodně se hádali,“ řekla v rozhovoru pro FTV Prima její matka.

Podle ní také na Davidovi Š. nebylo znát, že by měl být uživatelem tvrdých drog. Zato však připustila, že hodně dlužil, což by mohlo být i motivem činu, k němuž se uchýlil. Dluhy ostatně nasekal i její dceři.

Ivan H. je obžalován z loupeže. Kriminalisté teď budou zkoumat, zda věděl, že...

Ivan H. je obžalován z loupeže. Kriminalisté teď budou zkoumat, zda věděl, že může být použita zbraň.

„Nechal jí tady dluh na nájmu šest tisíc. Nevím, kam ty peníze dal a co s nimi udělal,“ vysvětlila.

Jsem jako Kajínek!

Okresní soud v Mělníku dnes dopoledne rozhodoval o návrhu na vzetí do vazby v případě obou pachatelů. Podle očekávání je oba dva za mříže nakonec poslal.

Na parkovišti se před příchodem k soudu odehrála zajímavá scéna. Zatímco Ivan H., který je obviněn z loupeže, přišel v klidu a ani se nesnažil skrývat obličej, David Š., viněný z chladnokrevné vraždy, vykřikoval, že je nevinný a jeho údajný komplic si vše vymyslel.

Soud na oba obžalované uvalil vazbu.

Soud na oba obžalované uvalil vazbu.

V soudní síni se pak David Š. rozhodl nevypovídat. Když z místnosti odcházel, přirovnal se k nejznámějšímu českému vězni Jiřímu Kajínkovi, omilostněnému vrahovi, který už několik let bojuje za očištění svého jména.

„Připadám si jak Jiří Kajínek,“ cituje Davida Š. server Blesk.cz.

Kriminalisté nyní pokračují ve vyšetřování. Zajímat je bude například to, zda Ivan H. věděl, že může být při loupeži použita zbraň.

Ivan H. u soudu.

Ivan H. u soudu.

Zatímco Davidovi Š. v případě prokázání vraždy hrozí trest odnětí svobody na 15 až 25 let, ale i výjimečný trest, Ivan H. může dostat od dvou do desíti let.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:41 17. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • 32
  • 14
  • 12
  • 12
  • 11
  • 10
Komentáře