jít naiDNES.cz

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Mynář chce být fotbalovým bossem. | foto: Profimedia.cz

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži. Je na 14. místě a čeká ho ještě dlouhý boj o udržení. A do tohoto boje Moravané dost možná půjdou s novým majitelem. Do klubu totiž prý hodlá vstoupit Vratislav Mynář, hradní kancléř a pravá ruka prezidenta Miloše Zemana, který má nejenom slušné finanční prostředky, ale také velmi dobré kontakty v Číně.

O tom, že by se z Vratislava Mynáře mohl velmi brzy stát fotbalový boss, informuje server iSport.cz.

Podle důvěryhodných zdrojů Sportu by Mynář do Slovácka mohl vstoupit ještě do konce roku. Hradní kancléř má ke klubu velmi vřelý vztah. Pochází z Osvětiman, které jsou nedaleko od Uherského Hradiště.

Slovácku se hradní kancléř Mynář snaží pomáhat už delší dobu. Teď by do klubu, který se letos nachází v krizi a bojuje v lize o udržení, mohl vstoupit oficiálně jako nový boss.

V současné době je majitelem 1. FC Slovácko kontroverzní podnikatel Zdeněk Zemek, kterému hrozí pobyt za mřížemi za podvod v oblasti solárních elektráren. Je obžalovaný a brzy ho čeká soud.

Vratislav Mynář si dělá zálusk na fotbalový klub.

Vratislav Mynář si dělá zálusk na fotbalový klub.

Se Zemkem je Mynář v častém kontaktu a není tak divu, že se spekuluje o tom, že hradní kancléř od podnikatele klub odkoupí.

Výše uvedený server spekuluje také o tom, že Mynářovi by měly pomoci jeho velmi dobré vztahy s Jaroslavem Tvrdíkem, bývalým ministrem obrany a dnes prvním mužem pražské Slavie, která v současné době vede ligovou tabulku.

Jaroslav Tvrdík se jako vždy pustil v kauze nového trenéra Slavie do slovních...

Jaroslav Tvrdík, první muž fotbalové Slavie

Slavia před pár dny ohlásila nového majoritního majitele a tím je čínská společnost Sinobo Group. 

A se Slavií, potažmo s jejím novým majitelem, by se Mynář, pokud se tedy stane novým bossem Slovácka, jistě rád dohodl na budoucí spolupráci. Například taková hráčská výpomoc by se Moravanům dost hodila.

Slavia má ve svém velice širokém kádru mnoho hráčů, kteří nedostávají takový prostor, jaký by si představovali. 

Namátkou například stoper Pokorný nebo útočník Mešanovič, který se vrátil po těžkém zranění a potřeboval by se rozehrát.

Muris Mešanovič byl ve Zlíně skvělý. Na prvních dvou gólech měl zásadní podíl,...

Muris Mešanovič se vrátil po těžkém zranění a potřebuje se někde rozehrát. Hodí mu laso Slovácko?

Mynář ale nejspíše nebude jediným zájemcem o Slovácko. Do klubu by také mohl podle iSport.cz vstoupit podnikatel a senátor Ivo Valenta, který je šéfem firmy Synot a bývá označován za krále hazardu.

Valenta v minulosti patřil mezi spolumajitele Slovácka (tehdy se klub ještě jmenoval 1. FC Synot, pozn. red.). V roce 2004 byl pravomocně odsouzen za navádění k podplácení k pokutě ve výši 350 tisíc korun a čtyřměsíčnímu podmíněnému trestu.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:27 21. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  17
 • Cože
  13
 • Tvl
  13
 • Super
  12
 • Haha
  10
 • Sladký
  10
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře