Pivo ledvinám neškodí, pozor si dejte na přehnané pití vody, říká přední nefrolog

Pivo ledvinám neškodí, říká přednosta Kliniky nefrologie 1. LF UK a Všeobecné fakultní nemocnice Vladimír Tesař. Vyvrací i mýtus, že je třeba denně vypít i tři litry tekutin. | foto: Koláž Expres.cz

Denně vypít tři litry vody, lahev mít pořád při sobě, protože žízeň číhá všude, a když se hodinu nenapijete, zaděláte si na vážné problémy s ledvinami? Zatímco učitelky ve školách a školkách úpí, že dětští svěřenci na střídačku upíjejí z lahví a pořád courají na toaletu, odborníci zdvihají varovný prst. Prolévat se vodou s vidinou toho, že budete automaticky štíhlejší, krásnější a bude vám to pálit jako Einsteinovi, to tak úplně neplatí. Podobně jako mýtus, že pivo, káva i ostrá jídla jsou pro ledviny hotovým jedem.

Češi vypijí nejvíc piva na světě a mnohé z nich logicky zajímá, jestli si tak zadělávají na problémy s ledvinami, které údajně pivo vyloženě nesnášejí. Nebo jestli naopak jdou kondici životně důležitého orgánu naproti a utužují jeho zdraví tím, že pravidelně pozvedají půllitr.

„Je to docela bezpečný nápoj, pivaře zklamu, výrazně prospěšný nápoj to není. Ale z pohledu ledvin je lepší si dát pivo než víno, dostanete do sebe víc tekutin,“ říká v rozhovoru pro časopis Téma zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. LF UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Vladimír Tesař.

„Pivo je harmonický nápoj, má v sobě minerály a malé množství alkoholu. Tudíž určité malé množství piva není na škodu,“ potvrdil nefrolog Vladimír Teplan pro server iDnes.cz.

Jedinou potravinou, která ledvinám vyloženě prospívá a hojně z toho těží farmaceutické koncerny, jsou brusinky. Ty sice škodlivé bakterie nezničí, mohou však zabránit tomu, aby se přichytily na sliznici močového měchýře.

A kolik je tedy doporučená denní dávka tekutin? Opravdu se musíme tahat s lahvemi všude, kam se vrtneme, a je třeba dbát na to, abychom do sebe „poslali“ tři litry tekutin?

„Stačí vypít 1,5 litru denně, další tekutiny přijmeme v potravinách. Nižší příjem vede ke snížení objemu cirkulující krve, což ledvinám škodí, protože se méně prokrvují,“ doplnil profesor Tesař s tím, že neexistují žádné doklady o tom, že by vypití tří litrů vody denně mělo na organismus pozitivní vliv. Člověk by ale podle něj měl zohlednit aktuální počasí i fyzickou námahu, při níž se potřeba tekutin zvyšuje.

K opatrnosti a zlaté střední cestě vyzývá, i co se pití minerálních vod týče, těch doporučuje maximálně půl litru denně, u dětí samozřejmě méně. S ledvinami naopak moc nesouvisí ostrá jídla ani střídmé pití kávy, ta ledvinám spíš prospívá.

„Dlouhodobě může nadměrné přijímání tekutin poškodit ledviny, srdce, oběhový aparát. U zdravého člověka je to navíc záludné tím, že poškození orgánů vůbec nemusí být vidět. Například u ledvin to až do pozdního stadia nepoznáte, protože se pořád nějak přizpůsobují,“ varuje nefrolog Vladimír Teplan, který říká, že pít tři čtyři litry denně nemá smysl. Hovoří dokonce o novém fenoménu, aquaholismu.

„Lidé závislí na pití vody většinou s sebou nosí velké lahve vody, ať jdou kamkoli. Zdůvodňují to tím, že potřebují doplnit tekutiny a vysvětlují, co všechno dělají, že se hodně potí a tak dále. Aquaholismus je taková nejnevinnější narkomanie,“ doplnil Teplan. 

Odborníci na ledviny se pak shodují v tom, že škodí nadměrný příjem soli. „Její spotřeba je v Česku vysoká. Průměrně jí každý zkonzumuje 15 až 20 gramů, já bych množství snížil o polovinu. Nesolit vůbec, to ale taky není řešení. Pokud máte příjem pod sedm gramů denně, také se vystavujete riziku,“ varuje prof. MUDr. Vladimír Tesař.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat