Nahnali mě i dceru do krytu! Veronika Žilková o životě v Izraeli

22. února 2019
Veronika Žilková (57) si zvyká na úplně jiný život. Odstěhovala se za svým manželem, českým velvyslancem Martinem Stropnickým (62), do téměř čtyři tisíce kilometrů vzdálené Izraele. Herečka teď promluvila o svých začátcích v této zemi. Proč ji i s dcerou nahnali do krytu?

Společně s Veronikou Žilkovou a Martinem Stropnickým je v Izraeli také jejich dcera Kordula (13). Ta zde nastoupila do školy, kde výuka probíhá v angličtině. A hned na začátku zde zažila něco velice netypického.

„Přišla do školy a první, co nás čekalo, bylo cvičení. Po třech minutách ve škole jsme všichni šli do krytu. Tak to tam je. Pár minut počkají a zase odejdou,“ popsala Veronika Žilková v rozhovoru pro Magazín Dnes.

Leckdo by se možná lekl, ale Žilková to považuje za dobrou prevenci. 

„Izrael je velmi bezpečná země, protože si hlídají, koho do ní pustí,“ říká Žilková, která dále popsala, jak probíhaly úplně první chvíle v zemi Blízkého východu.

„Na letišti máte velký pohovor a kontrolu. Když jdete do obchoďáku, čeká vás kontrola, co máte v kabelce. Když vyrazíte do divadla, jdete přes rám. V tu chvíli si říkáte: Super, tady není ta evropská nahodilost,“ pochvaluje si život v Izraeli Žilková.

„Je to mnohem bezpečnější země, než jaký si o ní uděláte dojem, pokud ji znáte jenom ze zpráv. Naše zprávy totiž milují nepříjemnosti,“ dodala ještě Žilková.

V Izraeli ale Žilková není nonstop. Má ještě určité závazky ve své domovině. Například figuruje v divadelní hře Čarodějky a zhostila se také role Vlastičky v novém komediálním seriálu Kameňák.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:38 22. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • 39
  • 35
  • 20
  • 18
  • 13
  • 10
Komentáře