Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Klaus slavil 80. narozeniny: Nechyběl Miloš Zeman ani stará parta z ODS

  Hosté na oslavě 80. narozenin Václava Klause na Hradě: Nechyběla stará parta z ODS včetně Miroslava Macka ani prezident Miloš Zeman. | foto: Tilen Vajt/ Pavel Dvořák

  Bývalý prezident Václav Klaus dnes odpoledne v zahradách Pražského hradu slaví 80. narozeniny. Mezi hosty nechyběl prezident Miloš Zeman, dorazila i téměř celá stará dobrá parta z ODS v čele s Vlastimilem Tlustým nebo Miroslavem Mackem, který přišel v doprovodu své partnerky. S Janou Nečasovou Nagyovou dorazil ruku v ruce i expremiér Petr Nečas.

  I když teploty s přehledem překročily třicítku, oslavenec Václav Klaus si v den oslavy svých osmdesátin zachovával chladnou hlavu a smysl pro humor.

  „Ani nevím, kolik lidí jsme pozvali, ale desítky hostů se mi omluvily, někteří s ohledem na aktuální počasí,“ prozradil bývalý prezident, který slaví v zahradách Pražského hradu. 

  „Doufám, že to ve zdraví přežijeme a pojedeme domů,“ vtipkoval oblíbený politik, který okomentoval tropické počasí se slovy, že se mu někdo mstí za jeho řeči o globálním oteplování.

  Mezi prvními hosty přivítal svou rodinu v čele s manželkou Livií, jež se na nádvoří setkala s mladším synem Janem a chotí Lucií, která je jeho druhou ženou, již si vzal v roce 2019. 

  Bývalá první dáma byla ve velmi dobrém rozmaru a rozdávala úsměvy na všechny strany. Klausův mladší syn byl poněkud rezervovanější, zřejmě i proto, že na oslavu s manželkou vzali i svou malou dcerku. Ta se narodila loni na jaře a zatím se jim dařilo ji před světem docela úspěšně utajit. Václav Klaus mladší na oslavu dorazil o patnáct minut později.

  Půl hodiny před oficiálním začátkem areálem Hradu procházel i fotograf Jakub Ludvík nebo dlouholetý předseda Sdružení nájemníků, politik Stanislav Křeček, který přišel s manželkou.

  Václav Klaus mladší míří na oslavu 80. narozenin Václava Klause na Hradě.

  Václav Klaus mladší míří na oslavu 80. narozenin Václava Klause na Hradě.

  Pak už začaly proudit na Hrad hotové davy. V zástupu gratulantů a VIP hostů nechyběly ani někdejší špičky ODS. Na Klausovy osmdesátiny dorazili Miroslav Macek s partnerkou, Vlastimil Tlustý i Petr Nečas, který vyvedl manželku Janu Nagyovou. O něco později dorazili i Pavel Bém nebo Ivan Langer s manželkou.

  S dárkem a přáním všeho nejlepšího přišel na Hrad i kardinál Dominik DukaVladimír Železný, Libuše Šmuclerová i její exmanžel Roman Šmucler. 

  Zahlédli jsme i režiséra Jiřího Stracha nebo Ivana Mládka, který oslavenci zazpívá. Čas si našli i Deana a Juraj Jakubiskovi. Mezi hosty a gratulanty byl k nepřehlédnutí také moderátor Luboš Xaver Veselý.

  V doprovodu ochranky a pohodlně usazen v kolečkovém křesle na párty dorazil také prezident Miloš Zeman, který byl očividně velmi dobře naladěný, oslavu svého kamaráda a politického souputníka si nemohl nechat ujít!

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

  Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

  Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

  Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

  Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

  Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz